Ořešák vykotlaný už v 1. roce



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 187.145 (?) 
9.9.2018 13:07

Fotky klamou - plevele vytrhávám, až teď po dešti se tam nějaký kousek objevil, jinak tam převisí suchá tráva z okolí. Samozřejmě přihnojuji stejně jako ostatní ovocné stromky. Zalévat jsem se snažil (ve svahu to je trochu problematické). Zajímavé, že na stejném místě malé zasazené semenáčky zdárně rostou, stejně jako původní semenáče, kterých si vůbec nevšímám,  mají téměř metrové přírůstky. Sázel jsem 4 ořechy - pro jeden jsem si dojel osobně, a tomu se vede dobře, a 3 jsem si (společné s ostatními stromy) nechal poslat. Takže je dost dobře možné, že během doručování se přisušily. Myslíte, že lepší tedy nahradit, než se s nimi trápit třetím rokem (bez záruky úspěchu)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 9.9.2018 16:26

Ano, přihnojit a provést zpětné sesazení.

Ohledně přihnojení - teď napodzim dát zásobní hnojení fosforem a draslíkem, Na jaře pak startovací dávku nitrátového dusíku a zásobní dávku amidickými formami dusíku.

Ty svodnice a ohrádka jsou dobrý nápad, ale měl jste je udělat rovnou s výsadbou. Nyní po roce budou mít sazenice ořešáků určitě lepší přírůstky v kořenové zóně než nad povrchem.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika