ořechovec pekan



Kaláb - (1) 
26.7.2007 11:54, zobrazeno: 12227x

Dobrý den, chtěl bych zkusit vysadit u nás na jižní Moravě ořechovec pekan (carga illinoensis), ale nikde na něho nemůžu narazit. Poradíte mi někdo kde se dá sehnat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 164.181 (?), 30.7.2007 21:40
Já jsem si zasadil koupené pekany z obchodu a zhruba po  půl roce mi jeden ořech vyklíčil. Teď má rostlinka asi 20cm. Možná to byla náhoda ale zkuste. Plodit asi nikdy nebude, ale je to krásný strom. Šlechtěné rostliny asi lehko neseženete, spíše můžete zkusit štěstí na internetu v různých diskuzích a najít někoho, kdo se tomuto druhu věnuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.229 (?), 2.2.2008 20:46

Také jsem v bytě do nádoby zasadil kupovaný ořech a po dvou měsících začal klíčit. Po třech měsících je přes 20 cm velký. Jeslti se však uchytí venku, to zatím nevím. V každém případě jde o teplomilný strom, který pokud přežije, bude plodit asi jen v teplejších rocích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.7 (?), 5.6.2008 8:54

Dobrý den,

v některém loňském čísle Zahrádkáře (podzmním) byl dlouhý článek o ořešácích, mezi nimi i o pekanec, a byli tam i odkazy, kde se dají sehnat sazenice. Možná byste tuto informaci našla i na netu. Ať se dobře daří, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.252 (?), 7.6.2008 9:30

kdysi ho prodávali na pawpaw.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.161 (?), 5.11.2021 2:45

Zasadila jsem pár ořechů koupených na jídlo a jeden vyklíčil. Při výšce cca 40 cm jsem ho vysadila na zahradu a tam už roste tak 4 roky, čili zimu překonal už několikrát (v Brně, jižní stráň). Zezačátku jedna větvička uschla, tu jsem odstřihla a teď už roste pěkně, souměrně, vypadá zdravě. Současně jsem zasadila ořech vlašák, takže můžu srovnat, že pekan roste mnohem pomaleji, má tenký kmínek-prut, na výšku má teď něco přes metr. Ořech cca 2 m a kmen už jak strom. Pekan prý plodí za 20 let, to je pro vnoučata :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.39 (?), 7.11.2021 16:11

Už se dají koupit odrůdové stromy, ale podle mapy rozšíření v USA se mi nezdá, že vydrží naše počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika