Jaká odrůda ořešáku do vyšších poloh



host - 191.84 (?)
16.12.2006 11:14
letos byla velmi tuhá zima, Jupiter však urodil moc.dále semenáč veliký ořech/Bulharský /urodil hodně v nadmoř.výšce 300m.Plodí mi to hodně asi díky semenáči,který jsem si vypěstoval.Ten má úžasné jehnědy,dlouho pyluje.Vždy mají být blízko různé odrůdy.U ořechu totiž jehnědy vyrůstají dříve než samičí zárodky takže vlastní pyl často přijde příliš brzy.Nejsem odborník, ale nějak podobně tomu je.dnes se sází hodně i červený ořech/červené jádro/.Někdo to určitě zasadil a má.V německu jsem stříhal 20 000 stromků,pěstovaných ze semene.Nevím ,zda to je ten seifersdorfský, nebo jiný,říkali,že tato semena jsou drahá a že z nich to roste dobré.V Bad Ems.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 168.158 (?), 15.10.2006 8:13, zobrazeno: 42231x
Prosím o radu jakou drůdu ořešáku královského bych měl vysadit v podhorské oblasti aby rodil? Jedná se o nadmořskou výšku 450 m v oblasti Valašska.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.11.2006 17:42

Pokud se v okolí ořešáky pěstují, lze zkusit Mars, Seifersdorfský, Apollo. Jestli ne,  tak bych to nezkoušel. V tuhých zimách vymrzají květní pupeny, strom je pak jen k dekoraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.84 (?), 16.12.2006 11:14
letos byla velmi tuhá zima, Jupiter však urodil moc.dále semenáč veliký ořech/Bulharský /urodil hodně v nadmoř.výšce 300m.Plodí mi to hodně asi díky semenáči,který jsem si vypěstoval.Ten má úžasné jehnědy,dlouho pyluje.Vždy mají být blízko různé odrůdy.U ořechu totiž jehnědy vyrůstají dříve než samičí zárodky takže vlastní pyl často přijde příliš brzy.Nejsem odborník, ale nějak podobně tomu je.dnes se sází hodně i červený ořech/červené jádro/.Někdo to určitě zasadil a má.V německu jsem stříhal 20 000 stromků,pěstovaných ze semene.Nevím ,zda to je ten seifersdorfský, nebo jiný,říkali,že tato semena jsou drahá a že z nich to roste dobré.V Bad Ems.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.50 (?), 14.2.2007 23:43
Dobrý večer-náhodně pročítám že host výše nademnou se zminuje o ořechu s červenými jádry.Tento zminovaný ořech mám v sadě který jsem zakoupil před 5lety.Stromek je mladý-rodí zhruba druhým rokem,výška asi 4metry.Sklizen necelé 3kg.Nadmořská výška je 390m.n.m.na jižní straně.Jsou to kameňáky v průměru zhruba 4cm.Je to asi ňějaká nová odruda.Zajímalo by mne zda po čase budou plody větší.Bývalý majitel již nežije a syn mi nedokázal vysvětlit jak je stromek starý.Dle mého odhadu asi 12-14let.Dále nevím jak se jmenuje tahle odrůda ořechu.Mladé výhony zatím nemám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.2.2007 19:22

Všechny nové odrůdy uznané v posledních 20 letech v ČR jsou polopapírky.
Nemyslím si, že by vlašský ořech po čase zvětšil své plody. Jedině na mimořádně chudé vápnité půdě po přihnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bendova.renata - (6), 19.2.2007 15:08
Dobrý den, bydlíme asi 700 m.n.m. a byl nám doporučen Juglans regia . odrůda siefersdofský a zatím nezmrzl, je mladý ještě nerodil, čekáme snad letos.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.39 (?), 20.2.2007 22:45
Ořech málokdy zmrzne ve dřevě.Častěji vymrzají jen květní pupeny (ny nevyraší a nevykvetou) a strom pak působí jako by rostl a nerodil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 25.2.2007 3:50
Možná než kupované polopapírky by bylo vhodnější sehnat sazenici nebo ořechy kameňáky, to znamená ty malé drobné, ty by mohly být odolnější. Jinak vlašské ořechy tady rostou až poměrně vysoko do hor, možná jako stromy mrznou i méně než v nížině, protože kritické pro ně nejsou ani tak mrazy, ale náhlé změny z teploty nad nulou na velký mráz. Otázka je jak tak vysoko plodí, vlašské ořechy kvetou až o měsíc, 14 dní dříve než ovocné stromy, v dubnu a přitom jsou citlivé i na slabý mráz, to znamená na ochlazení v době květu v tom dubnu a to je jejich limit plodnosti. Květy obvykle buď zmrznou, pak ořechy nejsou nebo nezmrznou a pak jsou z jednoho stromu 2 - 3 pytle ořechů. Takhle vysoko v horách se může stát, že ty pytle ořechů jsou třeba jednou za 10 let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 25.2.2007 4:00
Ještě pro upřesnění, třeba vloni po té tuhé zimě tady na severní Moravě sníh zmizel pozdě a mrazy se rovnou překlopily do teplého jara, takže pytle ořechů tady ve výšce 330 metrů nad mořem loni byly . Stejně jako předloni. Jinak tady roky, kdy květy zmrznou a roky, kdy ořešák plodí, vycházejí tak odhadem 1 :1. Můžu i nabídnout semenáčky vlašských ořechů co mně vyrostly na zahradě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.2.2007 21:18
Plody ze semenáčků mohou i nemusejí být podobné jako z mateřského stromu. Semenáčky začínají plodit poměrně pozdě (za 10-15 let). Vyplatí se koupit štěpovaný stromek -i když je dost drahý - a zasadit jej raději v  oblasti, kde ořechy plodí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika