Co je to za ořešák?



ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?)
19.5.2016 19:19

Nebo jméno zákazníka, který si to tam objednal a ještě nevyzvedl :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 19.5.2016 13:27, zobrazeno: 5544x

Zdravím, viděl jsem ted v zahradnictví ořešák s označením "ořešák červinka nebo červenka". Když to zadám do vyhledavače tak nic nenajdu. Můžete prosím napsat o co se jedná? díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepsy - (22) - 168.210 (?), 19.5.2016 13:46

Není to nějaké synonymum pro odrůdu Sychrov, která má červená jádra?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 19.5.2016 14:42

Proč se ptáte zde? Měl jste se zeptat majitele zahradnictví. Já si myslím, že se asi jedná o ořešák s červenými jádry ořechů.Třeba chtěl být majitel zahradnictví zajímavavější. Byl ten ořešák roubovaný nebo semenáč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 19.5.2016 19:19

Nebo jméno zákazníka, který si to tam objednal a ještě nevyzvedl :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 20.5.2016 8:18


Majitele zahradnictví jsem nehonil, to je pravda. Myslel jsem, že 1. zadám pohodlně doma při kafíčku do vyhledávače a budu vědět všechno 2. zeptám se odborníků zde a budu taky uspokojen. Nestalo se ani jedno - díky ale za ten tip v první odpovědi... Nemám to ale daleko tak se tam zeptám.
mě to zaujalo tím, že se stromek rozvětvoval hned u země a již na něm byly malé plůdky / předesílám, že o ořesákách nevím vubec nic, abych předešel případným odpovědím typu " co je na tom divného?"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 20.5.2016 12:40

Ano, štěpované ořešáky mohou zarodit už ve školce nebo vzápětí po výsadbě. Na tom nic divného není.

Naopak semenáče první plody přinášejí obvykle až po nějakých deseti letech od vyklíčení (řídce i dříve, nezřídka později).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.244 (?), 25.6.2016 13:29
Pokud to bylo ve Školách Montano, tak se jedná o ořešák, který pochází z dílny pana Červinky, majitele. Přímo s ním jsem nemluvila, ale dámy v zahradním centru mi vysvětlily, že pan Červinka má prostě doma starý ořešák, s nímž je velmi spokojen, ale netuší, co je to přesně za odrůdu, a občas vyrobí pár roubovanců. A ty jsou potom jednoduše označeny "Červinka", protože nevědí, co jiného na ně napsat. Nemělo by se jednat o odrůdu s červenými jádry.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.214 (?), 28.7.2020 13:25

Je to nově uznamá ordůda ořešáku. Jedná se o polopapírák s mimořádně sladkým jádrem běžné barvy s dobrou skladovatelností. Jméno Červinka má skutečně po spolumajitelích Školek Montano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.63 (?), 25.8.2023 12:41

Já jsem si Červinku ve Školkách Montano před několika lety koupila. Má velmi pěkné přírůstky, plodit začal druhým rokem po výsadbě, ořechy jsou chuťově vynikající, velmi snadno se louskají a jsou poměrně velké - jsem nadšená a mohu doporučit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika