Bujný růst ořešáku



zdenur - (14) - 64.114 (?) 
3.8.2021 12:40, zobrazeno: 510x

Mám několik let starý ořešák odrůdy Mars poblíž hnojiště. Nevím, jestli je to tím, ale strašně žene. První rok jsem ho stříhnul na dva pupeny, ale roste takovým způsobem, že se samotné větve nemůžou unést. Před nedávnem se mi ohnul terminál a když jsem ho "s křížkem po funuse" zafixoval, zůstal znatelně popraskaný. 

Chci se zeptat, je možné korunu restartovat tím způsobem, že uříznu tu dosavadní? Strom má 3 nebo 4 roky. Vím že je to poněkud drastické řešení, ale když se podívám ke kolejím, kde dráha každý rok vyřezává houští i s ořešáky, které každoročně obráží znovu a znovu, nepříjde mi to jako nereálné.

Jenom bych chtěl trefit vhodný termín k takovémuto zákroku. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 101.11 (?), 3.8.2021 22:48
Dobrý večer, keď veľmi ženie, mne sa osvedčilo aplikovať aj pri orechu letný rez v dobe, keď dosiahnu letorasty kritickú dĺžku a začnú sa ohýbať. Síce tiež príde druhá rastová vlna, ale za ten čas letorast zhrubne a stihne spevnieť. V ďalšom roku sa rez môže upraviť na požadovaný tvar. Veľa zdaru, Jozef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika