Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Takže principiálně platí, že pokud na stromě rostou "velké" kaštany, mohu si z takového stromu pořídit roub? Co se týká principu roubování, "V" výžez tedy znamená, že se roub nedává na větvičku, ale přímo na pupen na terminál (špičku kmenu) nebo kamkoliv na terminál? S tím opylováním - nevím jak zjistit, zda stromy jsou nebo nejsou opylované, nicméně jestli to není problém toho "příbuzenského" opylování - jestli prostě nepotřebuji ještě kaštanovník z jiného místa. Vím že tam je problém s rozdílným kvetením samčích a samičích "orgánů", nicméně v jednom z příspěvků (týkajících se kaštanovníků) tu někdo zmiňoval, že v kaštanovníkovém "lese" našel jeden strom s plody - čili jestli také někdo vysázel jeden druh a pak tam dosadil jeden strom jiné "pozdější" odrůdy... Takhle bych ale nerad dopadl - nemám prostor na "les". To roubování mi přijde praktičtější - bohužel jsem ze středních Čech, ale kaštanovníky s velkými kaštany nám tu také rostou (jenom ne u mě). Děkuji Rudolf.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika