Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Orechy sa u nas tradicne vysadzali z praktickeho hladiska na dvor, pretoze kosata koruna poskytuje svojim tienom chladok, vylucky z listov vraj odpudzuju hmyz a posobia antibaktericidne a velky strom na dvore nicomu nekonkuruje. Na dedine najdete 1 az 3 oresaky takmer pri kazdom dome.

Ten nas bol pre pol storocim zasadeny takmer 4 m od hranice pozemku na jeho juznej strane, takze pre susedov stoji od severu a nezavadzia im. Strom je v patricnej vzdialenosti tak od nasho ako i ich domu. Korunou visi naozaj nad nasim vlastnym pozemkom, kostrove konare smerom ku susedom sa v priebehu rokov postupne opilovali a zakracovali. Susedia si orech pochvalovali, no casy sa menia a po upravach na svojom dvore mozno zmenili nazor, co mi ale nikto nepovedal.

Predpokladala som, ze strom ma pred sebou este roky a ak by zacal neskor starobou presychat, slabe casti by bolo potrebne odstranovat, tak aby nebol nebezpecny ani pre nas ani pre susedov. Neviem si ani predstavit ako na tom bude teraz ak naraz odumrie velka cast.

Patrala som po nejakych informaciach o tom ako sa sprava a odburava glyfosat v rastline, ale kedze oficialne sa pouziva na nicenie buriny, taketo informacie som nenasla. Viem, ze vysoko koncentrovanym sa natieraju cerstvo odpilene pne proti obrastaniu, no netusim, ako to funguje v strome, ktory scasti este zije. O toxicite sa vedie spor, takze som nestastna, ze mi niekto takymto svinstvom v neznamom mnozstve otravil strom tesne pred urodou.

M. de Haas

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika