Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Překvapivě mám podobný zdroj, Věstník ÚKZÚZ, kde je psáno: Odrůda Mars zapsána do Státní odrůdové knihy v roce 1994. Já si myslím, že až po zapsání do této knihy lze s rostlinným materiálem obchodovat. Jinak ani Mars ani jiné odrůdy nebyly předmětem žádného šlechtění, ale byl proveden výběr nejvhodnějších polopapíráků z krajových odrůd na území celého Československa (velikost plodu, poměr jádra k celkové hmotnosti, skladovatelnost, atd.)- důvod: ověřeno roubování ořešáků. Takže stáří jednotlivých odrůd není známo- může být sto, sto padesát, možná i více let. Ale vlastně o nic nejde, hlavně, že si člověk může takového Marsa pořídit a nemusí kupovat semenáč s neurčitým výnosem různě kvalitních ořechů, jak jsem to museli dělat my, když jsme v roce 1975 kupovali ořešáky (po roubovaných nebylo v Brně ani vidu ani slechu).

                                    Vladimír

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika