Rhynchostylis a Catasetum



host - 44.120 (?)
14.8.2009 8:32

Dobrý den, chtěla bych radu, včera jsem koupila ve vyprodeji vandu má několik kořenu uhnilých, které jsem odstranila a ošetřila previcurem, jak se mám o ni dále starat aby mi rostla-myslím teď po ošetření jestli ji múžu máčet nebo jak dlouho nechat púsobit previcur.Nebo myslíte ještě něčím ošetřit moc budu ráda, za každou radu dík Míla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 130.2 (?), 2.7.2009 5:14

Dobrý den, pane Jiří, mohl by jste mi prosím ve stručnosti poradit jak objednat u wlodarczyk.de?už delší dobu tam nakukuji, ale nemám odvahu... hlavně, jak je to pak s placením..děkuji Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 236.235 (?), 6.8.2009 19:40

Dobrý den,

nákup u Wlodarczyka je jednoduchý, prostě si vyberete kytky, které chcete a vložíte je do košíku. Platba probíhá okamžitě kartou... takže potřebujete takovou, která to umí. To zjistíte v bance, kde je také dobré se ujistit, že platba může probíhat i v jiné měně, než je koruna. U Wlodarczyka se platí eurem... Většina karet, co zvládá e-banking to umí "sama od sebe", ale některé starší to neumí, případně to nemusí umět Váš účet... všechno zjistíte ve své bance.

No, a pak už jen čekáte, než vám dojde z Německa balík. Platíte kytky + poštovné, žádné fytocertifikáty, či dovoz-vývoz CITES povolení nejsou potřeba. Pokud by jste objednávala u nějaké skandinávské, švýcarské či mimoevropské firmy, musela by jste zaplatit i toto, fytocertifikát stojí průměrně 20 eur za jednu rostlinu a dovozní povolení průměrně 60 eur za balík.

Tož asi tak, s pozdravem Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.120 (?), 14.8.2009 8:32

Dobrý den, chtěla bych radu, včera jsem koupila ve vyprodeji vandu má několik kořenu uhnilých, které jsem odstranila a ošetřila previcurem, jak se mám o ni dále starat aby mi rostla-myslím teď po ošetření jestli ji múžu máčet nebo jak dlouho nechat púsobit previcur.Nebo myslíte ještě něčím ošetřit moc budu ráda, za každou radu dík Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 73.198 (?), 14.8.2009 21:21

Dobrý den

tož asi tak, pokud už Vandě zkrátím kořeny, tak ji nechám tak 5 dní na suchu a pak dál se o ni starám jako o každou jinou zdravou Vandu. Tedy pár dní nezalévejte a pak začněte normálně zalévat.

S pozdravem Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.120 (?), 15.8.2009 8:34

Pane Jiří to ji nemám ani rosit?Jinak dík za radu já bych ji dnes namočila takže rada přišla včas Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 224.174 (?), 15.8.2009 20:33

Po špatných zkušenostech s rosením své rostliny zásadně nerosím. Doporučuju si projít tuto diskusi kde najdete můj "obsáhlý" příspěvek na téma, jak na Vandu a její příbuzné. Tož asi tak.

S pozdravem Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.177 (?), 1.10.2009 11:51

Vážený pane Jiří, poradíte prosím jak se starat o Trichoglotis brachyata.Pomalu začínají zasychat a scvrkávat listy.Máčím vždy ráno a k večeru, někde dělám chybu, jinak vím, že chce zacházení jako vandovité.Děkuju moc za vaši odpověd.Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 102.207 (?), 6.10.2009 13:13

Trichoglottis je moc krásná orchidej s kterou bohužel nemám žádné zkušenosti. Takže podám informace, které mám pouze s doslechu.

Jsou to výrazně teplomilné orchideje, které na rozdíl od rodu Vanda nemají tolik citlivé kořeny a proto je vhodné je pěstovat v květináčích s hrubým substrátem. Nároky na světlo jsou v rámci rodu rozdílné od požadavku na stín až po přímé slunce.

Jak ji pěstujete vy? Možná nebude od věci ji zasadit do toho květináče. Rozhodně bych ale omezil zálivku, tak namočit jednou za dva dny. Teď už není tak horké počasí, aby kořeny během dne vyschly. Tož asi tak.

S pozdravem Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.177 (?), 6.10.2009 18:08

Dobrý den a děkuji vám za odpověd, Mám ji navázanou na špalíku vinné révy, ale zkusím ji dát do toho květináče, třeba mu tam bude líp.Máčím ob den, mezi tím i rosím kořeny, hnojím jen malinko každý týden.Mám jej na jižním okně spolu s vandami a oncidii.Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.139 (?), 26.11.2009 9:01
Vážený pane Vilíme, se zájmem jsem si pročetla celou diskuzi s Vašimi cennými příspěvky. Také bych chtěla začít pěstovat Vandu ve sklenici a chtěla bych se Vás zeptat jak velká by váza měla být oproti samotné rostlině - měla by Vandu převyšovat, nebo by měla Vanda ze sklenice vystupovat? Děkuji předem za Vaši odpověď. Zdravím, Milada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika