Pěstování orchidejí



Stránky: 1,  2   
host - 203.11 (?) 
25.7.2009 9:05, zobrazeno: 39663x

Dobrý den,

mám phalenopsis, ale všechny květy odpadly, kořeny jsou suché a listy žloutnou. Jak mám postupovat? poradíte mi prosím někdo? Oba stvoly uz jsem zastřihla tak nevím zda jsem udělala dobře. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.216 (?), 25.7.2009 10:15

nezlobte se, ale podle mě je zbytečné zakládat další téma, je tu několik hodně podrobných diskusí o orchidejích, kde odpovědi na svůj problém najdete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
petruškaaaa - (2) - 220.17 (?), 11.8.2009 20:51

Dobrý den, mám asi 4 měsíce phalenopsis, daří se jí dobře a krásně jí rostou kořeny a narostl jí nový list, takže si nemyslím že by se měla špatně, ale po odkvetení jí uschnul stonek a teď zboku vyrůstá,,něco,,. Tak bych se chtěla zeptat jestli je to nový stonek.

Děkuju Peťa

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 215.43 (?), 11.8.2009 22:37

Je to kořen. Starý stvol doporučuju ustřihnout těsně u rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petruškaaaa - (2) - 220.17 (?), 13.8.2009 21:08

Stvol sem teda ustřihla. Jak poznám a kde by měl tak asi vyrůst nový stonek? Děkuji moc za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.17 (?), 8.10.2009 22:24

Utekly 3 měsíce ot té doby co mi Phalenopsys odkvetla, mezitím jí vyrostli 3 kořeny a 2 nové listy. Listy má pěkně zelené, zřejmě jí nic nechybí... ale přesto se pořád nemůžu dočkat květů. Nemám jí dát do jiného prostředí? Aby začal růst stvol???

Děkuju moc Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.234 (?), 9.10.2009 9:39

Právě teď je období, kdy nedočkavě sledujeme naše miláčky, zda už nasazují květní stvol. Pokles teplot na podzim, než se začne topit, je dobrý pro indukci kvetení. Květní stvol má na konci takový růžek, na rozdíl od rašícího kořene. Určitě se teké dočkáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.17 (?), 9.10.2009 15:07

Děkuji moc, nekvete už asi 4 měsíce tak je mi to divný. Ale budu číhat na nový stvol...

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.201 (?), 9.10.2009 19:33

mně nekvetla rok a teď má nádherné obrovské květy. Seal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.66 (?), 31.10.2009 13:28

Milá Petro, jsem takový pěstitel že mi umřel i kaktus ale minuly rok jsem si koupila orchidej v obchodáku, kvetouci a krásnou.Když mi odkvetla tak ten stvol jsem ustrihla i kdyz jsem nevedela jestli je to dobre... listy zacli rust a koreny taky.. a   letos v dubnu zacal rust stonek, nejdriv jsem si myslela ze je to koren.. v kvetnu nasadila poupata a jeste ted tam mam pet krasnych kvetu.. a zacatkem tydne jsem si vsimla ze mi ze stonku rostou dva vyhonky na kterych budou dalsi kvety..  jsem stastna jako blecha ze mi taky neco vydrzelo a vykvetlo a moje pestovani bylo takovehle: (pro ty spravne pestitele doporucuji zavrit obe oci aby nezesediveli hruzou)  jednou tydne jsem ji zalila pouze na talirek ktery jsem pod ni dala a to bylo vse, byla na svetlem miste kde na ni nemohlo prime slunicko tak snad ti to da nejakou nadeji ze ti vykvete taky... chce to jen trpelivost.. ja teda jsem rezignovala hihi ale ted uz ne...     Ilona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika