Pěstování orchideí



host - 95.236 (?)
25.7.2008 7:54

dnes ráno som si všimla   medzi koreňmi v koflíku maličkých bielych chrobáčikov, čo mám robiť?Mám orchideu presadiť, opláchnuť korene a dať druhú koru? poradte prosím

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 67.226 (?), 24.7.2008 19:43

Tak jsem ještě za vás pátral a fakt, člověk se celý život učí. Zadáte-li si v jednom seznamovacím vyhledávači "lepkavé kapičky", (přímé odkazy zde mizí jak v Bermudském trojúhelníku), hned v prvním odkazu o citrusech se lze dočíst, že lepkavé kapičky jsou předzvěstí puklice. Já ji tedy znám pouze již ve stádiu s poklicí. Pěstitelé tasí v boji mnoho různých zbraní, já bych ve vašem případě začal otíráním listů měkkým hadříkem namočeným ve vodě s troškou lihu. Jedna rostlinka by se měla dát ubránit i tímto mechanickým způsobem, než začnete aplikovat chemické zbraně. Hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.236 (?), 25.7.2008 7:54

dnes ráno som si všimla   medzi koreňmi v koflíku maličkých bielych chrobáčikov, čo mám robiť?Mám orchideu presadiť, opláchnuť korene a dať druhú koru? poradte prosím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 3.8.2008 19:07

Paní Simono, pokud sem nakouknete, tak se chlubím a mám radost UŽ kvetou.Mladou rostlinku jsem zatím nechala na místě a oddělím až odkvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 3.8.2008 19:46

Tak jsem Vám chtěla poslat foto a nejde to, ráno jsem vkládala a šlo to. Nevím co se děje, tak snad až na to přijdu.Už!!!

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 3.8.2008 20:44

Krása, gratuluji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.78 (?), 2.9.2008 18:07

Dobry den, chtela bych se zeptat - cim je nejlepsi hnojit orchideje a jak casto..a jestli je potreba mit na ruzne druhy orchidei ruzne druhy i hnojiv.. dekuji za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KarlosH - (21) - 186.98 (?), 3.9.2008 7:32

Na orchideje, uplně normálně funguje krystalon, vegaflor a jiné. Třeba jednou za 14 dní ve vegetačním období. V zimě raději moc nehnojit. Koncentrace uvedené výrobcem jsou celkem vhodné...
Můžete hnojit i s každou zálivkou, desetinovou koncentrací (gram na deset litrů)...vegaflor bývá často doporučován, má fakt pozitivní účinky...

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milos.b - (1) - 38.61 (?), 16.12.2008 13:35

Rad by som prispel svojou skúsenosťou do diskusie i ja. Pestujem už niekoľko rokov rôzne orchidee na severnom okne v Prahe. Zalievam výlučne vodou z akvária. Okrem toho, že je dostatočne dlho odstáta tak má i vyššie množstvo živín než bežná voda z kohútika. V mojom 96 litrovom akváriu prevažujú živorodky, ktoré bohato hnojja vodu a musím ju vymieňať každý týždeň. Ide teda o veľmi laciné hnojivo pre izbové kvetiny. Zatiaľ sa mi žiadna z orchideí nesťažovala.

parapetny plevel
parapetny plevel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 16.12.2008 16:19

Opravdu pěkný plevel. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.129 (?), 13.1.2009 13:17

Ta zálivka vodou z akvária je super. Má potřebnou teplotu i živiny. To jste vymákl skvěle. Orchidky máte nádherné - je vidět , že se jim věnujete.   K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika