Orchideje



host - 234.161 (?) 
30.4.2009 15:45, zobrazeno: 14493x

jak, moc a jak často zalévat orchideje a jak moc přihnojit a čím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 169.25 (?), 1.5.2009 23:39

Milý vtipálku, orchydejí se uvádí cca 880 rodů a cca 22.000 druhů. Někteří autoři dokonce uvádějí že je až 75 000 druhů. Tedy bez ohledu na to jak dalece jsou tato čísla přesná je zřejmé že je to rod velice široký a odpovědět na vaší otázku není ani trochu možné Pokud ale uvedete její jméno tak máte určitou naději na použitelnou odpověď, JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.135 (?), 8.5.2009 22:04

Milý JP.. (169.25)

řekla bych, že dotyčný myslel tu, kterou koupíte v každém OBI apod.

Pro 234.161

Ta moje kytka to má na štítku na obalu, tak třeba tam taky najdete, jak na to :-))

Verča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.55 (?), 23.5.2009 23:25

Bohužel orchideje z BAU, OBI a pod. mají v názvech často dost velký guláš, v lepším případě Phal (tedy Phalaenopsis), v horším jen Orch. mix, případně různě zaměňují jména rodů, druhů a kultivarů. Jde zpravidla o křížence, pěstované ve velkém a dovážené zejména z Holandska, přehnojené a vyladěné na okamžitý efekt květů. Přestože J.P. má nepochybně pravdu, když zmiňuje obrovský počet druhů orchidejí se zcela opačnými nároky na zálivku, světlo i teplotu, u takto zakoupených rostlin v zásadě platí: zálivka podle teploty a množství slunce jednou až dvakrát týdně - vždy když je substrát částečně- alespoň v horní vrstvě -proschlý.  Nenechat zcela vyschnout! Voda při zálivce obvykle rychle proteče kůrovým substrátem, takže postavit do vyšší misky a nechat pořádně nasáknout, ale pak bezpodmínečně zbytek vody vylít, kořeny nesmí zůstat ve vodě. Vhodnější je dešťová (neznečištěná), nebo destilovaná voda. I když orchideje mají obvykle rády vyšší vzdušnou vlhkost, postřikování listů bych se vyhnul- dá se provádět jen za dodržení určitých podmínek, jinak nadělá víc škody než užitku. Takto ošetřované rostliny zpravidla v pohodě dokvetou, ovšem v případě další péče o ně bych doporučil nakouknout do literatury- podle druhů se velmi liší. V době květu prospívá hnojení cca 1x za 14 dní, buď hnojivem na orchideje, nebo běžným pro pokojové rostliny- pak raději slabší než doporučenou koncentraci.Přeji hodně radosti s květinkama. Komár

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Majdula - (2) - 175.210 (?), 3.11.2009 16:49

Dobrý den, nejlepší způsob pěstování orchydejí, je paludárium! Já je mám zatím na volno, ale maminka už paludárium má, a je to bomba! Rostlinky mají své klima, které potřebují a které je odlišné od toho, které vyhovuje domácnostem. Připojuji i obrázky abyste měli představu. Já se k vybudování takovéto nádhery chystám. I s rybičkami. A ještě k těm orchidejím z hypermarketů- kupujeme jen tam! Oni se tam o to moc nestarají a pak ty které vypadají hůř zlevní. A pokud jim dáte co potřebují t.j. vlhkost(lepší je rosit než zalévat,pokud už zaléváte,naplňte si kbelík vodou a každou rostlinku na chvíli ponořte-jen kořeny-pak nechte přebytečnou vodu odtéct,s hnojením stejně-přidáme správnou dávkuhnojiva do vody a ponoříme),teplo a světlo-né přímé,tak zachráníte každou! A za poloviční cenu. Takže nevěšte hlavu, nehledejte v tom vědu, a s chutí do toho!. Hodně zdaru

Velké pro nadšence :))
Velké pro nadšence :))
A malé když není místo
A malé když není místo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 9.12.2009 23:39

Zdravím a obdivuji vaše krásné obrázky, já pěstuji orchideje na okně, mám Phalaeneopsis různé barvy, dendrobium nobile a teď jsem si koupila Miltoniopsis a nevím jak jí odstřihnout po odkvětu, má tři stonky s květama, jeden už je odkvetlý, v knížce jsem to nenašla, můžete mi poradit, děkuji E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika