Nekvetoucí a žloutnoucí Phalaenopsis



host - 35.234 (?) 
24.3.2011 15:51, zobrazeno: 11779x

Dobrý den,

před časem (cca půl roku) jsem si koupila Phalenku, v té době kvetoucí, po přinesení domů rychle odkvetla. Od té doby nekvete a šlahoun zůstává zelený, ale nikde není ani známky po tom, že by chtěla začít zase kvést. Zálivku provádím 1x za 7-14 dní ponořením do vody. Hnojím tyčinkami dle návodu (1/2 tyčinky listopad - únor). Mám ji na okenním parapetě, není tu zde přímé sluneční světlo v žádnou denní dobu. Nicméně ze srdíčka vyrůstá další nový lístek, vypadá zdravě, je krásně zelený a už je cca 7 cm veliký. Kořeny zdravé, zelené. Listy nežloutnou, jsou pevné a dlouhé.

Dále jsem nedávno dostala další phalenku ve špatném stavu. Byla pěstovaná v rašelinové hlíně, všude byl vidět mech. Ač byla kvetoucí (pár květů již opadalo a ostatní také pomalu odkvétaly), rozhodlajsem se ji přesadit. Kořeny byly uhnilé, tedy jsem je ostříhala. Listy jsou široké (7-8 cm) a krátké (do 10 cm). Při přesazování jsem některé vzdušné kořeny dala do hlíny a některé nechala venku. Do týdne opadali květy a šlahoun uschl celý, takže jsem ho odstříhla.  Hnojení žádné. Zálivka stejná jako u předchozí a umístění také stejné. Bohužel mi ale začali žloutnout spodní listy a žloutnou od středu a postupně opadávají.

Bohužel si již nevím rady, co dělat, aby žloutnutí přestalo, popřípadě jak rostlince pomoci, aby začala znovu růst. A také proč mi první orchidej nekvete?

Děkuji za odpovědi a rady.

PS: dodatečné fotografie lze poslat mailem.

Phalaenopsis
Phalaenopsis
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.234 (?), 24.3.2011 15:53

další obrázek

žloutnocí list
žloutnocí list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.234 (?), 24.3.2011 15:53

nekvetoucí

Nekvetoucí
Nekvetoucí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika