Letnění orchideje na terase?



host - 221.155 (?)
16.8.2009 18:49

Věrko. Možná by nebylo špatné ji přesadit. Vypadá to podle fota, že je v původní kůře a vidim tam jakési známky zasolení...

Já vždycky říkám, komerčním pěstitelům stačí kůra bez přísad, ale to je opravdu o řízené kultuře kde přes trysky na ně padá přímo živnej roztok a teploty jsou akurátní. Maj to vypočítaný že jim ta kůra vydrží v urč. kvalitě... Doma pak ale nastávají problémy...

Karlos.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 224.174 (?), 15.8.2009 20:44

Dobrý den paní Věrko,

popravdě bych na takové kytce hledal hlavně svilušku, ta se umí velice dlouho dobře skrývat... jinak souhlas s Karlosem, mšice na to nemají a pokud se vyskyti, tak to MOŽNÁ bude až sekundární nákaza, která dokonala dílo zkázy. Tož asi tak.

S pozdravem Jiří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.168 (?), 16.8.2009 14:57

Svilušky se mi zatím vyhýbají, asiproto, že denně orchidejky "přeletím" s rozprašovačem.

Toto byly skutečně mšice, poupata byla obalená zelenými broučky a to do slova a do písmene. Zbytek rostliny byl posetý uschlými nymfami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.155 (?), 16.8.2009 18:49

Věrko. Možná by nebylo špatné ji přesadit. Vypadá to podle fota, že je v původní kůře a vidim tam jakési známky zasolení...

Já vždycky říkám, komerčním pěstitelům stačí kůra bez přísad, ale to je opravdu o řízené kultuře kde přes trysky na ně padá přímo živnej roztok a teploty jsou akurátní. Maj to vypočítaný že jim ta kůra vydrží v urč. kvalitě... Doma pak ale nastávají problémy...

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marver - (1) - 21.198 (?), 22.8.2009 15:52

Mám dobrou zkušenost s letněním orchidejí, měla jsem je asi dva měsíce na severním okněa vyhnaly jim šlahouny na květ.Protože jsou noci už chladné dala jsem je domů a těším se až rozkvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika