Dendrobium - konec?



Stránky: 1,  2   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?) 
10.7.2009 17:20, zobrazeno: 27418x

Dobrý den, dendrobium které jsem dostala bez jakéhokoliv štítku s názvem je v posledním tažení.Vytvořilo keiky a těm bych ráda zajistila optimální podmínky pro zdárný růst. Netuším kde jsem udělala chybu.Prosím pomůžete určit o jaký druh se asi jedná.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 10.7.2009 17:26

Běžné dendrobium je chladnomilná, poměrně obtížně pěstovatelná orchidej. I když půjde o nějaký hybrid, nebude to s ním lehčí. Jestli nejste zkušená pěstitelka, bude to složité.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 10.7.2009 17:38

PP dobrý den, tak moc zkušená pěstitelka teda nejsem, O faleňácích ani nepíšu jsou neustále v květu, vanda taky, cymbidum se letní v polostínu na terase, dendrobiu Berry oda se taky daří... Ne nejsem zkušená pěsitelka to opravdu ne, ale chci ho zachránit.Moc se mi líbí jeho květy.Pokud bude potřebovat chladný režim není problém... přeci to nemůžu vzdát bez boje, ne???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.52 (?), 10.7.2009 20:07

Dle mého jde o teplomilné d.phal, já mám dvě a celoročně je mám na jihozápadním okně a pravidelně kvetou.Zkuste blíže popsat jak se o něj staráte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 10.7.2009 20:19

Dobrý den, tak jak všechny orchideje mám jej na SV okně, sluníčko tak do 9 hod, nestíním.Podle potřeby jak substrát vyschne postříkám z postřikovače dešťovou vodou, jen substrát, nerosím rostlinu.Pravidelně jednou za 14 dní ponořím květináč do vody s hnojivem, 1/2 dévka, tak na 15min. nechám vykapat přebyt.vodu a dám na své místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 216.28 (?), 10.7.2009 21:58

Také se domnívám, že jde o teplomilné dendrobium phalaenopsis.

I já mám jednu rostlinu a stejně jako Vy na jižním okně, kvete bez problémů.

Podle toho co píše Micuko bych řekla, že zalévat jednou za 14 dnů je málo. Já koupu jednou týdně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 10.7.2009 22:19

Ahojky Věrko, já to napsala jaksi nesrozumitelně.Omlouvám se.Mimo koupel s hnojivem jednou za 14dnů zalévám postřikovačem, který se většinou používá na rosení.Postříkám celý povrch, mám už v to cvik, voda se nedostane do srdíček listů a vodu co proteče do podmisky vyleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 11.7.2009 8:22

Tak, od pěti sedím u počítače a myslím, že jsem našla co jsem potřebovala.Je to teplomilné dendrobium phal. Pozná se to podle toho, že kvete na konci pahlízy, tvoří delší květní stvol a hrozen květů.To by odpovídalo.Nároky na pěstování podobné jako u faleňáků.Jen stále nevím kde jsem udělala chybu.A ještě malá prosba, oddělené keiki mohu zasadit do malého květináčku z pálené hlíny? a substrát stačí borová kůra?Ještě prosím o vaše zkušenosti s přidáváním kokosových chipsů a vlákna k bor.kůře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 20.7.2009 10:59

Já vím přesně kde jste udělala chybu. D. phalaenopsis hybridy jsou potvůrky, které mohou snadno přijít o kořeny. Rostlina pak sesychá a pahlízy se typicky smrsknou, kytka se snaží zachránit tvorbou keikies ale už je většinou na záchranu pozdě. Holt v Thaisku maj teplo vlhko a zalévaj to akorát, a kytka po těch stresech při přepravě a stání v Bau shopech, často přichází o kořínky. Majitelé parapetáři pak třeba zalévají ještě více, aby seschlou rostlinu zachránili, to je normální. Ideální tyhle kytky hned po koupi přesadit, a to do směsi hrubé kůry z borovice či dubu, polystyrenu, a dřev uhlí. Dokonce ani nemusí být mech, teda lépe když není! Hliněný květník je jistota a vypadá lépe než plast. Pro tyhle kytky je vysychání balu dost zásadní věc. Nemusí být špatné, použít po přesazení nějaký fungicid jako zálivku, protože kořeny mají opravdu citlivé, ale záleží i na odrůdě! Rosit list vůbec není špatné, rostlině to prospívá!

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.41 (?), 20.7.2009 12:04

je to dendronobium Ema Gold, nechejte keiky hodně narůst - aby měly kořeny minimálně 5cm dlouhé čím delší a více kořenů tím lépe, potom je teprve zasaďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika