Ten pravý druh bambusu - který se osvědčil Vám?



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
20.11.2008 13:05

P. aerosulcata spect. pěstuji taky, dneska má snad 2,5metru, ale jeho mrazuodolnost jsem se zatím neodvážil testovat - i letos přečká zimu v plachtě.  
Jelikož však stále odnožuje a původní hnízdo je stále širší, několik stvolů je nezakryto - na jaře uvidím rozdíl (bude-li jaký). 

A ještě poznámka na závěr: poslední dva roky žádná skutečná zima nebyla. Při té poslední, arktické (2005) mi totálně vymrzy dva druhy (P. decora, P. pubescens).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 124.6 (?), 10.8.2008 14:20, zobrazeno: 12613x

Zdravím. Zvažuji koupi některých z těchto druhů: 1.) Bashania fargesii, 2.) Bashania gingchengshanensis, 3.) Fargesia sp. Jiuzhaigou 1, 4. Phyllostachys atrovaginata, 5.) Phyllostachys aureosulcata -aureocaulis, spectabilis, 6.) Phyllostachys sp. Shanghai 3, 7.) Phyllostachys vivax aureocaulius... Máte někdo s některými z nich zkušenosti? (zimuvzdornost, celková odolnost, růst, atd) díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.46 (?), 24.8.2008 7:49

kouknete sem, je zde dobre vedene forum a ke kazdemu bambusu podrobne informace a casto i popsane zkusenosti s pestovanim v nasich podminkach

http://bambusy.info/?bambus: Bashania-fargesii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.46 (?), 24.8.2008 8:00

Jeste k vasi otazce. Ja mam u jezirka otuzily a rychle se rozrustajici Fargesia murielae a jeden bambus na tycovinu. Mlade vyhonky se daji i jist. Na nazev si ted nevpomenu, le je to jeden z Phyllostachysu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.103 (?), 26.8.2008 21:04

díky za tip:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.105 (?), 1.9.2008 16:14

Ja mam Phyllostachys nigra a podle me je to jeden z nejkrasnejsich. Na prvni pohled se od ostatnich nijak vyrazne nelisi, ale ma cerna stebla. Letos ma pred sebou 3. zimu. Nijak ho nezakryvam - je uz 3metrovy - a bez problemu se drzi.  Vseobecne dava bambus ale prednost stanovisti chranenemu pred upalem a vetrem. Tam pak roste nejlepe.

Bambusum zdar! :)) Renata 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.155 (?), 13.11.2008 9:29

Dobrý deň

Pestujem Bashania fargesii-mám ho 4 roky. Nenáročný, zimovzdorný,s výraznými veľkými listami /oproti phyllostachysom/ veĺmi dobre sa rozrastá.Kteď je starší tak korení hlbšie, na čo je treba dbať už pri sadení.

Phyllostachys atrovaginata-mám ho 2 roky pri výške stebiel 1,4m má rizomi asi 2m rozrastené po okolí.

Phyllo aureosulcata aureocaulis mám ho 2 roky veľmi pekný dobre sa rozrastajúci nenáročný

Phyllo aureosulcata spectabilis mám ho 3 roky rastlinka pri kúpení mala asi 10 cm dnes má 50 stebiel 2 až 2,5 m vysokých veľmi pekný a nenáročný bambus veľmi dobre sa rozrastajúci

Phyllo vivax aureocaulis mám ho 3 roky kúpený spolu s predchádzajúcim. Obidva bambusy boli rovnako veľké a staré pri vysádzaní. Tento má však len dve steblá 1,5 m dlhe. rizomi mu začali rásť až tento rok, takže väčší rast stebie čakám až túto jar

Všetky bambusy mulčujem a polievam šedou vodou zo žumpy, takže ich viac ani nehnojím.Kupoval som ich ako malé rastlinky takže musím ešte zopár rokov počkať na skutočne pekné bambusy.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.189 (?), 19.11.2008 22:11
zatím se mi asi nejvíce osvědčil bambus ze značkového vína..tedy třeba cabernet sauvignon atd..do toho samozřejmě musí přijít pravá coca-cola... míchat max do výše půl na půl, k lepší chuti však méně vína..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 20.11.2008 13:05

P. aerosulcata spect. pěstuji taky, dneska má snad 2,5metru, ale jeho mrazuodolnost jsem se zatím neodvážil testovat - i letos přečká zimu v plachtě.  
Jelikož však stále odnožuje a původní hnízdo je stále širší, několik stvolů je nezakryto - na jaře uvidím rozdíl (bude-li jaký). 

A ještě poznámka na závěr: poslední dva roky žádná skutečná zima nebyla. Při té poslední, arktické (2005) mi totálně vymrzy dva druhy (P. decora, P. pubescens).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.155 (?), 21.11.2008 11:24

Zimu 2005 mi prežili Bashania Fargesii, Plyllo. nuda bez problémov. Je pravda, že v tedy boli malé  a úplne zahádzané snehom. Ani jeden z bambusov na zimu nezakrývam a zatiaľ mi nezmrzol žiaden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika