Okrasná travina do interiéru



host - 41.162 (?) 
24.4.2024 12:33, zobrazeno: 173x

Dobrý den, 

potřeboval bych radu ohledně pěstování okrasných travin v interiéru. Provozuji prodejnu, kterou bych chtěl zkrášlit živými rostlinami a vzhledem ke charakteru prodejny jsem si vybral okrasné traviny. Chtěl bych ale vědět, zda jsou okrasné traviny vhodné k pěstování uvnitř budovy. Rostliny budou růst ve vyvýšeném dřevěném záhoně o rozměrech 3000x400mm. Prostor, který mám je ze dvou stran prosklený velkými francouzskými okny, která směřují na severo-východ a severo-západ. Je pro mě pěstování okrasných travin vhodné? případně jaké druhy okrasných travin bych měl osadit?

Děkuji za odpovědi.

Libor. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.168 (?), 24.4.2024 13:07

Některé lze pěstovat i v interiéru,  ale potřebují být minimálně 5-6 h osluněné, což při vaší orientaci ke svět. stranám zřejmě nebudou.  Lída 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.162 (?), 25.4.2024 7:20

Děkuji. Můžete mi říci, které druhy travin jsou vhodné na pěstování v interiéru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.168 (?), 25.4.2024 12:52

Ve vašem případě by to musely být stálezelené trávy (asi těžko byste je zjara sesetřihával), které snášejí stín - s ohledem na to, že přímé slunce mít nebudou.

Pokud budou v jednom truhlíku, musíte vybrat druhy s podobnými nároky na vlhkost. Z běžných travin připadá v úvahu odolná metlice trsnatá (Deschampsia caespitosa), ostatní vyšší trávy neslou stálezelené, na zimu usychají a zjara je nutno je ostříhat. Jinak bych volila bambusy - nějaká Fargesia, Bambusa balcooa nebo arundinacea, Phyllostachys edulis. Nebo z úplně jiného soudku třeba šáchor - Cyperus alternifolius...

Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 25.4.2024 13:53

Libore, pokud byste netrval na travinách, tak i tzv.mechové obrazy by mohly být úžasnou volbouenlightened-i co se péče o ně týče, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.168 (?), 25.4.2024 15:22

Ono pokud by se mělo jednat o "lehké" oddělení prostorů, šlo by to řešit i umístěním epyfitního kmene. Jeden čas jsme ho měli v práci, já pak i v menším vydání doma. Prostě kovový truhlík s na dně navařenou trubkou, do té zasadit vhodně tvarovanou větev. Dolů do truhlíku umístit v květináčích pnoucí rostliny (voskovka, pnoucí filodendron ap), které popnou větev. Na větev lze přichytit menší bromélie (např.tilandsie ap). Zbylý prostor v truhlíku vyplní dracény, kapradiny a různé stín snášející rostliny okrasné listem v květináčích - bylo zasypané keramzitem. Vypadalo to moc hezky, bylo to vzdušné a moc starostlivosti to nevyžadovalo. Pokud nějaká rostlina odešla, dala se v pohodě vyměnit za jinou... Bohužel fotky z té doby nemám, už je to dost dlouho.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.168 (?), 25.4.2024 15:30

pardon, přehodila jsem i/y... epifytní...      L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika