Neznámá z Holandska



lilaaa - (2) - 8.67 (?) 
10.11.2007 10:03, zobrazeno: 11517x

Dobrý den, při pobytu v Holandsku jsem vídala tuhle rostlinu. Má obrovské listy, i přes metr v průměru a je i celkem vysoká. Nevíte,jak se jmenuje a zda se dá koupit nebo pěstovat v našich podmínkách?

Za odpovědi děkuji:-)

Neznámá
Neznámá
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 234.132 (?), 11.11.2007 17:53
Rostlina se jmenuje Gunnera manicata. Vyžaduje vlhké stanoviště.vzbty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.132 (?), 11.11.2007 17:59

Dle mých získaných informací zde přezimuje, ale potřebuje zimní ochranu. Také jsem si jí chtěla koupit, ale nemohla jsem jí sehnat. Nakonec jsem jí objevila v zahradnictví ve Ždáru nad Sázavou. Jenže bylo to  začátkem září a to by asi nestihla dobře zakořenit /jsem z Vysočiny/. Tak ji  zkusím shánět  na jaře. Také ji nabízí některé int. obchody, jenže zrovna to jsou ty, se kterými nemám právě dobrou zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.35 (?), 11.11.2007 20:20
Barota rukávovitá je český název.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 207.92 (?), 12.11.2007 18:25

Mám ji už několik let, ale ještě jsem si netroufl ji přezimovat venku. Pěstuji ji ve velkém květináči (cca 40 l barel) a na zimu ji vždy uklízím do temného, chladného sklepa (ještě tam letos není, ale každým dnem nastane stěhování). V květináči tak velké listy nedocílím.

Vysazenou ji mají v Botanické zahradě v Tróji poblíž jezírka pod bambusáriem a větší porost jsem viděl v parku v Innsbrucku (jak ji tam chránili, nevím, ale byla dost velká).

Zimní ochrana - jak se uvádí v knížkách a na internetu: ořezat listy a položit je jako střechu nad oddenky + nakrýt silnou vrstvou listí či slámy - zajistit proti odfouknutí větrem.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.67 (?), 15.11.2007 11:06

Děkuji všem za objasnění. Je pravda, že potřebuje vlhčí prostředí, tam v Holandsku jsem ji viděla růst vždy u kanálů. Prosím paní, která psala, že ji viděla v zahradnictví ve Žďáře, jestli by nenapsala ve kterém. Bydlím taky na Vysočině. Ještě jednou všem děkuji.

Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.132 (?), 18.11.2007 13:52

Soňo,  podívej se na WWW.zahradavysocina.cz. To jsou stránky toho zahradnictví. Mají tam spoustu rostlin za příznivé ceny a hlavně příjemný personál, který se snaží pomoci. Určitě ta sháněná Gunnera půjde u nich sehnat, alespoň se o to budou snažit. A doporučuji si tam udělat výlet, je tam pěkné velké jezírko, možno se posadit a pokochat tou krásou. A zboží tam nejdete od krásných keramických nádob na květiny, koryta, dřevěný zahradní nábytek, potřeby pro vodní zahradu, no prostě všechno. Je to úplně na konci Ždáru n.Sázavou, směr Havlíčkův Brod, ale to najdete.  Jestli se tam třeba na jaře vypravíte, dejte mi vědět, jak jste uspěla. Já ji taky budu u nich shánět. Ahoj hdittr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.67 (?), 20.11.2007 11:58
Děkuji moc za tip na zahradnictví, určitě bych se tam zajela podívat. Budu shánět i bouganvilleu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.142 (?), 3.4.2008 10:34

Tuto rostlinu mají běžně u Starkla na Kalabousku nedaleko Čáslavi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.171 (?), 20.11.2007 13:17
Ano, je to skutečně Gunnera manicata. Je to obrovská rostlina, která roste v blízkosti vody. Viděl jsem ji ve Skotsku a Irsku v parcích a botanických zahradách. Nádherný zážitek. Celá vzrostlá rostlina i s jednotlivými listy je tak velká, že se pod ní schová i jezdec na koni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika