Název trávy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?) 
16.9.2012 14:40

Tak já si odpovím sama... už jsem zjistila že je to kultivar Foxtrot, dříve Pennisetum A. "Japonicum", podle bílého chomáčku na konci květu... liščí ocas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
sis - (7) - 246.240 (?), 12.10.2012 15:49

Neporadil by mi někdo prosím s názvy tráv?

Předem díky. L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.245 (?), 12.10.2012 21:58

Pennisetum

Miscanthus sinensis. - bohatě kvetoucí, vyšší, trsnatý, s širokými listy

Miscanthus sinensis typ Zebrinus - příčně pruhované široké listy, málokdy a nepříliš ozdobně kvete (lépe vypadá, když vůbec nenakvete)

Miscanthus sinensis typ Gracillimus - úzké listy, kvetení také není nic moc, (jako u předchozího).

Všechny trávy mají plno různých, navzájem sobě podobných odrůd lišících se velikostí, šířkou listů, bohatostí kvetení atd. Proto jsem napsal "typ" a ne přímo odrůdu. Třeba u toho pruhovaného miscanthusu je odrůda více "strnulá" - vzpřímenější - Zebrinus Strictus anebo zase odrůda, která je mu pruhováním velmi podobná, ale navích pěkně kvete - dobře vyvinuté chocholy květů nad listy - odrůda Pünktchen. atd. atd.

Josef.

A' propos: pane P (nebo kdokoli jiný), před časem - v tomto vlákně jen o několik příspěvků výše -  jsme zde řešili trs trávy v lednickém parku a nedobrali jsme se k výsledku. Můžete vyfotit a určit onen trs nyní, kdy - jak předpokládám - kvete? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sis - (7) - 246.240 (?), 13.10.2012 10:47

Moc díky pane Josef, takto mě to stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 3.1.2013 22:09

Vašeho dotazu pane Josefe jsem si všimnul až dnes.V době, kdy trávy kvetly jsem opravdu v Lednici byl, ale do parku jsem se kvůli času nedostal.Byl jsem tam ještě před časem, kdy trávy byly již suché, na trávy jsem si vzpomněl, ale zda jsem našel tu správnou nevím.Spíše ale ano.Jediná podobná co tam byla bylo penisetum.Takže Vaše určení spolu s paní Lídou bylo správné.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 238.228 (?), 27.5.2013 22:34

Jen tak mimochodem jsem v Lednici byl minulý víkend a na ten náš "záhadný" trs trávy jsem také narazil. Tak ho přikládám na fotkách: i naživo si myslím, že se jedná o Pennisetum. Vzadu je vidět trs úzkolistého Miscanthusu (nejspíš tedy Gracillimus). A pěkné masívní lavičky (dubové fošny silné 10-12 cm!).

Pro upřesnění: je to mezi buxusovým parterem a amfiteátrem (místní "sjezdovkou" wink), nedaleko od palmového skleníku, vlastně při hlavním vstupu do spodní části parku (nad maklurou)...

Josef.


"záhadná" tráva 1

"záhadná" tráva 2
miscanthus a lavička
miscanthus a lavička
lavička 2
lavička 2
lavička 3
lavička 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 13.8.2013 17:45

Ta tráva z "Lednice" je opravdu krásná a hustá, je také hodně podobná ostřici horské - Carex Montana.

Carex montana
Carex montana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 179.90 (?), 15.8.2013 1:15

Lednická tráva je opravdu pennisetum.

Carexu montana se podobá pouze na fotkách - liší se mohutností, rozměry, květem.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika