Jak pěstovat pamp. trávu?



host - 176.57 (?)
16.10.2008 22:03

Tato tráva se u nás pěstuje poměrně obtížně, bez pomoci člověka (možná vyjma nejjižnějších oblastí Moravy) to nejde.

Záleží především na místě ČR, kde ji chcete pěstovat.

Základem je udržet trs přes zimu v co největším suchu. Tzn. vybrat jí místo např. pod převisem střechy, půda propustná s příměsí písku, je dobré pod trs při sázení dát drenáž. Na zimu svázat, v tvrdších podmínkách překrýt (chvojí, plachta, polystyrenová krabice a pod.)

Na jaře seříznout na 20 - 30 cm nad úroveň země, poměrně intenzivně přihnojit.

Vybrat kultivar, kt. je v kvetení časný + rozmyslet si jaký i kvůli velikosti trsu (sama mám trs široký 3,2 m a vysoký - bez květu - 2,6 m a to ji dost omezuju).

I přes veškerou péči raději počítat s možnou ztrátou -  záleží na průběhu zimy. Např. i přes letošní velmi mírnou zimu byly mezi mými známými pampové ztráty - v době, kdy přišel poslední (a bohužel největší) mrazík byly pampy leckde už probuzené, mráz jim potrhal pletiva a následně uhnily.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 202.130 (?), 14.10.2008 23:18, zobrazeno: 35831x

Moc se mi líbí tato tráva, prosím, jak ji pěstovat??

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.57 (?), 16.10.2008 22:03

Tato tráva se u nás pěstuje poměrně obtížně, bez pomoci člověka (možná vyjma nejjižnějších oblastí Moravy) to nejde.

Záleží především na místě ČR, kde ji chcete pěstovat.

Základem je udržet trs přes zimu v co největším suchu. Tzn. vybrat jí místo např. pod převisem střechy, půda propustná s příměsí písku, je dobré pod trs při sázení dát drenáž. Na zimu svázat, v tvrdších podmínkách překrýt (chvojí, plachta, polystyrenová krabice a pod.)

Na jaře seříznout na 20 - 30 cm nad úroveň země, poměrně intenzivně přihnojit.

Vybrat kultivar, kt. je v kvetení časný + rozmyslet si jaký i kvůli velikosti trsu (sama mám trs široký 3,2 m a vysoký - bez květu - 2,6 m a to ji dost omezuju).

I přes veškerou péči raději počítat s možnou ztrátou -  záleží na průběhu zimy. Např. i přes letošní velmi mírnou zimu byly mezi mými známými pampové ztráty - v době, kdy přišel poslední (a bohužel největší) mrazík byly pampy leckde už probuzené, mráz jim potrhal pletiva a následně uhnily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.19 (?), 17.10.2008 9:48

proc pampeliskova trava vyzaduje sucho pres zimu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.105 (?), 18.10.2008 11:36

pamp. trava neni pampeliskova trava, ale pampova trava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.57 (?), 18.10.2008 15:37

Potřeba sucha je dána místem jejího přirozeného výskytu - tj, J.Amerika, Argentina. Odlišným průběhem zim v této části světa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.80 (?), 26.10.2008 15:20

Zakoupily jsme v měsíci říjnu pamp.trávu.Jaké vyžaduje podmínky, kdy zasadit do volného prostoru, jestli je náročná na slunce nebo do stínu, jaké vyžaduje hnojivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.57 (?), 29.10.2008 19:18

Teď bych ji přesadila do většího květináče, do norm. hlíny. Přes zimu bych ji nechala v bezmrazu (garáž, skleník, ZZ, sklep a pod.), skoro nezalévat.

Vysadit na jaře, plné slunce. Podmínky pro sázení jsem popisovala výše.

Vzrůstnost záleží na kultivaru, kt. jste si koupila.

Hnojit - poměrně velké dávky dusíkatých hnojiv na jaře, od zač. 7. měsíce možno přihnojovat i hnojivy na květ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.10.2008 20:25

Prosím, kdy je nejvhodnější doba na zakrytí a zazimování?Stačí až budou hlášeny stálejší teploty kolem nuly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.10 (?), 12.4.2010 16:16

Dobrý den,

pampovou trávu mám již druhým rokem.Zatím vůbec nekvetla, tak čekám, co letos.Ale vypadá to, že letošní zimu asi nepřežila.Je stále suchá a u země hodně mokrá.Ostříhala jsem jí, drží.Vytahovala jsem pár suchých trsů, ale zatím je pevná.Tak doufám, že neschnila.Jak dlouho mám ještě počkat a pak jí kdyžtak vykopat a koupit novou?Děkui

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.12 (?), 12.4.2010 18:48
Vloni jsem ji nasadil, rostla pěkně, na zimu ji zabalil jako nemluvně, nedávno ji zastřihl na 20 cm a předevčírem jsem ze stonků lehce vytahal jejich středy - tzn. že zase schnila. Půdu mám těžkou takže na další pampovou trávu z vysoka prdím. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika