Imperata cylindrica - Red Baron



Stránky: 1,  2   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?) 
28.9.2008 15:01, zobrazeno: 20149x

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s touto do ruda se zbarvující trávou?Vysadila jsem ji v půlce léta na slunné stanoviště, ale blíží se zima a nevím co s ní.Potřebuje na zimu zakrýt?Moc jsem toho o ní nenašla.Za případné rady a zkušenosti předem děkuji. micuko

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
elfka - (47) - 221.2 (?), 28.9.2008 23:02

Na internete v úryvku textu z knihy Trávy, traviny a kapradiny od Ulrike Leyke som objavila: Zimný kryt nutný. Vhodné zakryť suchým lístim a chvojím. Inak sa doporučuje vysadiť do čerstvej, na živiny bohatej záhradnej pôdy, na výslnie. Znesie i slabý polotieň, čo však má vplyv na slabšie vyfarbenie. Red Baron v Európe nekvitne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.9.2008 10:07

Ahojky elfko, moc děkuji.Když už musím zabalit pampovou trávu, tak to vezmu při jednom.Jsem zvědavá jestli zimu přežijí, snad jo.Ještě jednou díky.micuko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.95 (?), 29.9.2008 17:42

Mám ji druhý rok. Zimu přežila pod lehkým krytem z chvojí. Při silnější zíimě by to asi nestačilo, v tom případě bych použila listí dovnitř a nahoru buď chvojí nebo "košilku" z bílé propustné textilní folie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.9.2008 22:33

Ahojky, udělala jste mi radost.Tak, že je šance, že zimu s krytem vydrží.To je super.Pěkně se rozrůstá, za tu krátkou dobu co ji mám je vidět, že se jí u nás líbí.Slunce má od božího rána až do západu a opravdu krásně se vybarvila.Září na dálku.Moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.34 (?), 30.9.2008 18:53

Podle mých zkušeností přežije i bez přikrývky. Zatím nikdy nezmrzla a to nejsem nikde v Polabí nebo v jiných teplých krajinách. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.57 (?), 2.10.2008 0:30

Opravdu záleží na tom, kde bydlíte (kde Imperatu c. R.B. pěstujete).

Mám ji několik let, první zimu jsem se ji snažila nakrývat - málem jsem o ni přišla, vyhnívala.

Od té doby si jí pčed zimou nevšímám.

Je to tráva zony 6a, tzn., že vydrží mráz ¨- 23,5 st. C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.10.2008 19:07

Dobře teda, dám na Vás a pana Josefa.Tady u nás na Znojemsku, snad žádné, až tak extrémní mrazy nehrozí.A kdyby přeci jen, tak díky všem zůčastněným, vím co a jak.Ještě jednou všem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.57 (?), 2.10.2008 19:42

Jéžíš, na Znojemsku? 

Dyk to jsou subtropy... .. to bych si troufla na daleko náročnější jedince.. nemějte obavy, bude se jí dařit.

V létě dost zalévat. Je to krátce oddénkatá tráva, nijak bujně nepřirůstající.

Dejte do okolní půdy trochu rašeliny + kyselého kompostu. Sice snáší i vápno, daleko lépe ale roste v kyselejším prostředí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.10.2008 20:06

No jo, když já jsem zatím se vším tím zahradničením v plenkáchTrávy pomalu sháním a upřímně více méně od sousedů a známých.Jenže, nikdo neví jak se která jmenuje, ale prospívají i bez zakrytí na zimu.Barona tady nikdo nemá a tak jak se trochu rozroste, zájemců už mám dost.Aby mi něco zbyloToho jsem koupila v Bau...,byla to láska na první pohled.Děkuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika