Bambus Phyllostachys pubescens



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
21.11.2008 8:23

ad Dejf:

nepíšete, jaký byl výchozí stav rostlin.

Zmiňovaný druh jsem před lety měl spolu s jinými druhy, první rok to byla bída (bez ohledu na druh) - všechny "sazenice" jsem měl přes internet - od cca 20 cm stébla, které vyrůstalo z 5 cm kořene, prostě nemůžete chtít zázraky...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Dejf - (30) - 121.120 (?), 17.11.2008 18:35, zobrazeno: 18337x

Dobrý den,

vlastním bambus Phyllostachys pubescens a po 3 měsících pěstování je vysoký pouze asi 20cm. Je normální, že bambus roste touto rychlostí? Je sice pravda, že z jednoho bambusu jsou nyní tři a také si udělal hustou síť kořenů. Myslíte, že začne bambus časem růst i do výšky, nebo dělám něco špatně?

Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.155 (?), 18.11.2008 6:16

Phyllostachys pubescens je málo zimovzdorný bambus.Aj tak Vám môže zimu prečkať bez väčšieho poškodenia. To bude závisieť od charakteru zimy a od miesta jeho vysadenia. Pokiaľ si cez zimu nevyčerpá príliš veĺa energie, ktorú si uložil cez rok do podzemných rizom, tak na jar mu určite vyrastú nové steblá  ktoré budú väčšie ako tie minuloročné. Inak sa správa ako normálny bambus.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dejf - (30) - 45.1 (?), 20.11.2008 20:05

Sice jste mi neodpověděl na můj dotaz, ale přesto mockrát děkuji za informace . Neví někdo odpověďi na mé, již zmiňované, otázky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 20.11.2008 21:19

Přímo ten Váš Ph.pub. jsem nenašla, ale všeobecně u bambusu Phyllostachys píší :při výsadbě směs půdy s kompostem, zem má být propustná, slunce až polostín, hodně vláhy a živin. Bambusové stéblo má životnost několik let, jeho výška dosažená během roku je konečná, ale každým dalším rokem vyrůstají další hustší a vyšší stébla... tolik literatura.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 21.11.2008 8:23

ad Dejf:

nepíšete, jaký byl výchozí stav rostlin.

Zmiňovaný druh jsem před lety měl spolu s jinými druhy, první rok to byla bída (bez ohledu na druh) - všechny "sazenice" jsem měl přes internet - od cca 20 cm stébla, které vyrůstalo z 5 cm kořene, prostě nemůžete chtít zázraky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dejf - (30) - 45.1 (?), 21.11.2008 15:22

tomast: Rostlinu pěstuji ze semínka, které jsem zasadil asi v ne příliš šťastnou dobu -koncem června. Snad po měsíci a půl teprve vyklíčila, pomaličku se rozrůstala a přirostla dvě další stébla. Nyní je asi něco málo přes 20 cm vysoký a zespodu mu raší další stéblo, avšak růst se téměř zastavil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.238 (?), 21.11.2008 9:10

k tomu růstu - bambusová stébla vyrůstají v jakýchsi "vlnách" - u nás je hlavní vlna na jaře, kdy během měsíce vyrůstají nová stébla do své konečné velikosti, pak následuje obvykle růst větví a listů. Po zbytek roku rostlina "sbírá sílu", popřípadě se rozrůstá podzemními oddenky. Někdy vyraší menší 2. vlna stébel na podzim, ale tyto obvykle nepřežijí zimu. Takže bych asi zatím počkal na jaro, je možné že budete mile překvapen...

Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.155 (?), 21.11.2008 12:04

Len chcem doplniť že čím má bambus viac listovej plochy tým viac môže nazhromaždiť energie do budúceho roku a tým mu vyrastú väčšie a viac stebiel.

Napr. Phyllo aureosulcata spectabilis
2006 v máji (květen) som vysadil rastlinku 20cm 1 steblo

2007 v máji narástlo 7 stebiel asi 1,5 m

2008 v máji má rastlinka asi 80 nových výhonkov z ktorých som nechal 40 z ktorých vyrástli 2 až 2,5 m steblá

Ph. pubescens nebude mať až takýho nárast stebie, pretože je o mnoho menej mrazuvzdorný druh ako Ph. aur. spectabilis.Jeho pestovatelia uvádzajú že je nedostatočne zimovzdorný čo znamená že v našich podmienkach len prežíva takže bude záležať od charakteru zimy, aké na jar vyženie steblá a či vôbec.Na Vašu otázku Vám asi nikto presne neodpovie, pretože to ako bude rásť záleží od veľmi veĺa faktorov. Každopádne na jar dajte vedieť ako to dopadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dejf - (30) - 45.1 (?), 21.11.2008 15:16

Dobrý den, chci jez zmínit, že rostlinu nemám venku, ale doma ve květináči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.1 (?), 22.11.2008 10:28

Dobrý den,

mockrát děkuji za všechny odpovědi! Chtěl bych se ale dále zeptat, do jakého kupovaného substrátu doporučujte tento bambus přesadit a kdy se vlastně ta správná doba na přesazování. Bambus je nyní v malém květináči, který zcela prorostl, takže je mi ho docela líto, ale nevím, zda je vhodné ho v tuto roční dobu přesadit. Může vůbec tento bambus dosahovat větších rozměrů, když je pěstovaný doma v byť i velkém květináči?

Děkuji za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika