Co s vodou?



host - 212.130 (?)
29.10.2007 10:38
Ještě abych dodal, pokud budete pouštět vodu do vodoteče, nebo do zemního filtru, jedná se o vodní dílo.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 40.178 (?), 3.12.2007 14:09
Díky za tip. I o výrobcích této firmy jsem uvažoval, nakonec ale vyhrál Topas s pískovým filtrem od firmy Topolwater. Deklarují 98% účinnost a i nezávislé ohlasy na internetu byly dobré. Uvidíme po nastěhování a spuštění (do měsíce).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.130 (?), 29.10.2007 10:38
Ještě abych dodal, pokud budete pouštět vodu do vodoteče, nebo do zemního filtru, jedná se o vodní dílo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.178 (?), 3.12.2007 14:13
V zimním období budu řešit přebytek vody vyvezením (musím ke kolaudaci deklarovat podepsanou smlouvu o likvidaci odpadů :-(  ).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.178 (?), 3.12.2007 14:04
Díky za reakci. Nezávisle na Vašich zkušenostech postupuji obdobně. Stavební úřad to opravdu jako vodní dílo nevyhodnotil a postačí mu doplnění před kolaudací (zařízení ČOV Topas + jímka 7,5m3 je již v zemi a do konce roku bude dokončen i rodinný dům). Potřebuji jen rozmyslet, jaké rostliny jsou schopny absorbovat větší množství vody a nevadí jim jílovitá půda. Budu muset průměrně deně vyčerpat a něco zalít 400l vody, na území které je srážkově nadprůměrné (cca 800 mm/rok) a nerad bych měl podmáčenou bažinu. Napadá mě vrba, bříza .. něco jsem četl i o tamaryšku a hlošině .. nevím jaké jehličnany. Nemáte někdo jakékoli zkušenosti s rostlinami, které spotřebují spousty vody? Předem děkuji za reakce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 8.1.2008 15:29
Jehličnany spotřebují několikanásobně méně vody než většina listnáčů. Velkou spotřebu vody mají i buk, jilm, habr, jíva. Měkčí dřeva jako osika, topol mají taktéž velkou spotřebu vod,y ale jejich kořeny rychleji hnijí. Nicméně dospělá bříza odpaří denně až 80 l vody, smrk cca 20.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.178 (?), 6.2.2008 14:50

Díky za Váš názor. Máte pravdu, četl jsem toho hodně o vypařování. Jehličnany mě zajímají hlavně z hlediska zalévání v zimním období, kdy jsou listnáče holé. Přes léto zas takový problém kam "umístit" vodu nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 17.7.2008 20:10

My pouštíme veškerou odpadovou vodu přes septik do trativodu s parametry: délka 30-40 m, vyryté do hloubky na dva rýče, drenážní hadice průměr cca 10 cm zasypaná kamínky. Půda je jílovitá, čili by neměla moc dobře vsakovat Nad trativodem je trávník a kolem menší keře. Nějaké známky podmáčení nepozorujeme, zdá se že to trativod zvládá.

Na odpařování stromů bych se moc nespoléhal, stejně nemají půl roku listy a tak nic neodpařují, a jehličnany bývají v zimě taky v nějakém utlumeném stavu a moc nerostou, neprovozují fotosyntézu a tak moc ani neodpařují vodu. Navíc mohou kořeny poškodit trativod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika