Sklápěcí pilka



host - 166.20 (?)
20.1.2008 20:32

Možná že se ale tazatel špatně zeptal, na průklest potřebuje naklápěcí pilku. Jedině tak udělá správně řez ve větevním kroužku. Sklápěcí pilka je dobrá tak akorát pro elektrikáře, aby větve nedrhnuly dráty a nebo pro někoho před vánocemi do lesa na stromek. Rozhodně ne na průklest stromů. VašekB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 34.50 (?), 20.1.2008 16:48, zobrazeno: 11544x

Dobrý den, sháním sklápěcí zahradnickou pilku na stromy za 100 - 200 Kč. Neznáte prosím někdo internetový obchod, kde by toto mohli mít? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 20.1.2008 18:10

Takovou koupíte v každém supermarketu. Raději si ale připlatím za kvalitnější, je menší riziko, že se list ohne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 20.1.2008 20:32

Možná že se ale tazatel špatně zeptal, na průklest potřebuje naklápěcí pilku. Jedině tak udělá správně řez ve větevním kroužku. Sklápěcí pilka je dobrá tak akorát pro elektrikáře, aby větve nedrhnuly dráty a nebo pro někoho před vánocemi do lesa na stromek. Rozhodně ne na průklest stromů. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 20.1.2008 20:39

Vážený pane. Dovolím si trošku oponovat. Jsem profesionál a sám používám tyto sklápěcí pilky ke své práci k naprosté spokojenosti. I když pilka zn. Fiskars je spíš vysouvací, protože samotná řezná část je celá ukryta v rukojeti a ven se vysouvá, nikoli vyklápí. Druhou jsem dostal. Je to zn. Gardena a ta je vyklápěcí. S oběma jsem opravdu spokojený. Dokonce už žádné jiné nepoužívám. A to mám hektar ovocného sadu. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 20.1.2008 20:41

Tak to jsem možná špatně pochopil. Myslel jsem, že chce zavírací pilku (jako kapesní nůž) a ne pilku s otočným listem. Jednu takovou používám a řekl bych, že se s ní pracuje lépe než s tím otočným listem. Je lehčí a dvojitá řada zubů zaručuje snazší a hladší řez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 20.1.2008 22:41

Myslím si, že je lepší rychle zapomenout na pilku za 2 stovky, pokud potřebuji ořezávat stromy. Po zkušenostech bych zapomněl i na sklápěcí a vysouvací. Je s tím jenom problém.  Obětoval bych tisícovku, zašel do profiprodejny  zahradnických nebo lesnických potřeb a koupil nějakou ocasku s pouzdrem a s možností pozdější výměny pilového listu až se ten původní ztupí (kalený zub se moc brousit nedá).  Náklady se vrací v rychlosti a kvalitě práce. To platí i pro důchodce a lidi s nižším přijmem. Koupit šmejd je drahá sranda zejména pro lidi s malým příjmem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 21.1.2008 8:54

Moje řeč. Snad jen pro majitele 1 - 2 malých stromků se může zdát kvalitní pilka zbytečně velkou investicí. Ona ale najde uplatnění i v dílně. Tak, jako kdysi jsem bez pilky s otočným listem neudělal ani krok, dnes na ni ani nevzpomenu. Ty zuby dnešních pil jsou o něčem jiném

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.133 (?), 24.2.2008 3:06

K té ocasce

Já mám Felco 620 a absolutní spokojenost. Rychlý a hladký řez, když stříhám nepřekáží v ruce.

Celkem dobrá byla kupodivu i pilka Fiskars výsuvná. Stojí cca 300Kč. Jsou ale dvě varianty. Vás bude zajímat ta s dlouhými zuby, velkými mezerami a listem zbroušeným tak, aby nekladl odpor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 24.2.2008 8:55

Jsem docela spokojen s pilkou, co se zavírá jako kapesní nůž. S aretací, ovšem, aby se nezavřela při řezání o prsty. Značku nevím, ale byla z těch dražších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.72 (?), 30.3.2008 12:21

Jestli chcete kvalitni pilky ve velkem vyberu (ne jen v omezenem vyberu jako ma Sandvik nebo Fiskars) tak se poohlednete po pilkach japonskych od firmy SILKY nebo ARS.To nerikam proto ze je prodavam, ale zaroven s nimi i pracuji pri udrzbe Pamatnych stromu.Zdravi Milan Jelinek(www.stromy.jelen@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika