Rýč fiskars



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?) 
6.9.2016 8:02

Toto nie je reakcia na Vás konkrétne, ale na celú túto "plodnú" diskusiu.

Po prečítaní vlákna ma ako najvýstižnejší napadol výrok istej speváčky: "S názormi je to ako s dierou v zadku - každý máme tú svoju".

S prepáčením.    IH       P.S.: V diskusii kľudne pokračujte, mňa osobne nepresvedčila ani jedna strana. Presvedčí snáď jedna strana druhú, či naopak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 243.114 (?), 6.9.2016 9:45

Už je dávno vyhozený, ulomila se čepel od uchycení k násadě, tenkrát to Poláci nevařili, ale nýtovali a při rytí nové zahrady jsem narazila na šutr (kotvící kámen z bývalé chmelnice) a trošku zabrala wink. Luplo to a byl na dva kusy. Jeho nástupce slouží přes deset let, už je trošku naprasklý u násady, ale zatím drží. Není to rukama, ale zkuste rýt hlínu, ze které se dělávaly cihly, když vyschne, tak je jak beton...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.46 (?), 5.9.2016 17:35

Ani se vám to nemohlo povést, protože v období od Vánoc do května, přesněji řečeno, do doby přípravy půdy pro další pěstební období, malý zahrádkář, se na jakýkoliv rýč, maximálně chodí podívat do kůlny (zahradního domečku na nářadí), jestli mu jeho miláčka nesežrala rez. Ve vašem případě to nehrozí, protože ten váš Frýč, nemůže mít odřený ani ochranný nátěr, možná ho ještě máte zabalený v originál igelitu. Netřískejte s námi o dlážku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.193 (?), 6.9.2016 8:56

Životnost každého zařízení je dána hlavně brutalitou uživatele. Používám rýč Fiskars víc než 15 let na veškeré domácí výkopové práce (včetně rytí cca 600 m2) a není problém. Podotýkám, že v předchozím období jsem stejně a bez problémů týral i obyčejný "plecháč". Ovšem syn, který na zahradu netrefí, jezdí na kole tzv. dirty (to jsou ty hromady hlíny, které tvůrci uplácávají a pěchují do požadovaných zvlněných tvarů) a poté, co zlomil všechny domácí lopaty (6 kusů) si slavnostně koupil nezničitelný Fiskars a do týdne ho zlomil také. Drze vyreklamovaný nový kus už si konečně pohlídal a má ho dodnes. Jeho kamarádi lámali dřevěné násady obdobně. Takže vše je jen o přístupu a míře respektu k mezi pevnosti a životnosti čehokoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 7.9.2016 16:28

Mám rýčů několik, na trochu jinou práci jiný. Ale posledních pár let mám nejraději rýč, který jsem koupil právě v Polsku. Celokovový Geolia. Líbí se mi, že je lehoučký a přitom dostatečně pevný. Kdo se chce podívat, stačí dát do vyhledávače Szpadel GEOLIA. Stojí něco přes tři stovky a na běžnou práci je výborný. Na dobývání stromků tedy není, na ty si vezmu Lux, anebo právě starší Fiskars. Loni jsem si koupil Fiskars s nějakou oranžovou násadou. Hrozné kopyto. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 7.9.2016 20:26

Szpadel GEOLIA - 2,05 kgfrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 8.9.2016 14:58

Nedalo mi to, a na popud p. Daníka jsem nějaké rýče odvážil. Nejlehčí je Fiskars teleskopický 1650g 1.20 cm. S ním dělám taktéž rád i proto, že je lehký. Kupovaný byl před léty, takže dnes z jakého materiálu se vyrábí nevím. To samé platí i o rýči Geolia 1725 g, 116cm, taky kupovaný před dvěma lety +. Klasický pevný Fiskars 1910g a je z nich nejdelší, 125 cm. No a Xact  2085g při délce jen 120cm. Já už jsem to někde psal. Když jsem jej kupoval, měla mě zarazit právě váha. Ja to rýč tak na zabíjení slonů. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 8.9.2016 14:59

Zapomněl jsem přiložit soubor.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 9.9.2016 22:26

smiley ta debata, který rýč je nejlepčí je zjevně nesmrtelná. Výhoda je, že to není jako s auty - rýč stojí pár stovek a každý si to může zkusit sám, který mu vyhovuje! Btw pokud nezvedáte rýč moc často nad hlavu, ty gramy neřešte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 10.9.2016 8:03

Přemýšlek jsem, proč mi Fiskars Xact tak nepasuje. Možná je to tím, že čepel má oproti jiným rýčům dost zakulacenou. Zvyšuje to sice pevnost rýče, ale asi vadí. Čepel je zároveň o něco širší i delší než u běžných rýčů. Suma sumárum, spodní část rýče je jednoduše těžší. A to je to samé, jako by na rýči bylo navíc kus bláta. A s váhou navíc vespod rýče se dělá o hodně hůř. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika