Ruční kultivátor



host - 145.41 (?)
11.9.2021 11:58

Ještě jedno foto.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 221.128 (?), 28.4.2021 6:46, zobrazeno: 1529x

Jaký ruční kultivátor by jste mi doporučili? Rozhoduji se mezi těmito:

Kultivátor

Kultivátor kovový

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.16 (?), 10.9.2021 3:41

Pokud to na záhonech nemáte téměř kompost, tak oba kypřiče jso jen vyhozené peníze!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1622) - 165.146 (?), 10.9.2021 9:57

Ruční kultivátor je samozřejmě vynikající nástroj.Po deštích narušuje půdní škraloup a záhony krásně prokypří.Tazatel si již asi svůj koupil přesto se vyjádřím.Kypřič na obr.1 vlastním a lze je použít spíše na malé záhonky.Nevýhoda u litých hvězdic je že jsou lehké (větší přítlačná síla při práci) a v neposlední řadě se zuby vylamují.Výhoda pro malé záhonky je možná regulace počtu hvězdic.Kultivátor na obr.2 nehodnotím - bez zkušenosti.

V příloze je kultivátor fi.Gardena který je vhodný jak na menší tak zejména na větší plochy.Je masivní a používám jej asi 10 let. Ovšem má jednu slabinu.Při intenzivním využívání což je můj případ se asi po 3 letech přeřízlo upevnění rámu mezi plastovým zakončením a rámem a kypřící hvězdice byla nepožitelná.Jsme však Češi a umíme si poradil.Odřízl jse i druhý úchyt.Zjistil jsem, že hřídel ježka je dutá a vyvložkovaná plastem jejíž konce drží ježka v rámu a tam se přeřízla.Do duté hřídele jsem naproti sobě narazil natloukací hmoždinky a rám upevnil natlučením vrutů opatřených oboustranně talířkovými podložkami.Na snímcích je kultivátor už po opravě a slouží již dalších 7 let.Přesto na tento kypřič nedám dopustit.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.41 (?), 11.9.2021 11:57

Dobrý den. Vlastním podobný kultivátor. Jen mám u něj ještě tzv. šintovačku. Dostal jsem dva kousky od pána, který ze zdravotních důvodů už nemohl na zahradě pokračovat. Jeden jsem daroval kamarádovi a k tomu mému jsem jen přidělal násadu. I když vlastním velikánské množství všeho možného nářadí, které jsem různě dostával, můžu napsat, že neznám nic lepšího. Téměř celou zahradu obdělávám výhradně tímto kultivátorem. Sázím skoro vše na záhony široké 120 cm, řádky napříč, 30 cm od sebe. Tímto kultivátorem se skvěle udržují řádky bez plevelů do doby, než vše zmohutní a potom by už hrozilo nebezpečí poškození rostlin. Stanislaw


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.41 (?), 11.9.2021 11:58

Ještě jedno foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika