Nůžky na trávu Accu



host - 81.52 (?)
17.6.2007 12:36
Mám Gardena nůžky, ale myslím si, že to není na práci, ale na hraní. Malá elektrická strunovka je za ty peníze asi lepší. Už bych to nekoupil. Pavel
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 23.64 (?), 1.5.2007 22:54, zobrazeno: 15089x
Na dočištění okrajů trávníku uvažuji o accu nůžkách na trávu. Oslovil mě Bosch Isio, ale oproti ostatním výrobcům udává dobu chodu pouze 40 min. Což je oproti ostatním téměř poloviční. Má někdo konkrétní zkušenoti s accu nůžkami třeba i od jiných výrobců?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.52 (?), 17.6.2007 12:36
Mám Gardena nůžky, ale myslím si, že to není na práci, ale na hraní. Malá elektrická strunovka je za ty peníze asi lepší. Už bych to nekoupil. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 17.6.2007 13:35

Manželka koupila Bosch. Čtyřicet  minut pracovní doby vůbec nevadí, pokud máte nůžky kde dobít. O moc déle  s nimi v kuse  pracovat nevydržíte.
Nůžky jsou ale slaboučké, hodí se tak na šnitlík v květináči. Silnějšímu stonku neublíží. Pokud jste používal(a) na zarovnání trávníčku krejčovské nůžky, tak určitý pokrok zaznamenáte, ale to je vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.158 (?), 17.6.2007 22:32
No,velká zkušenost to není,ale alespoň něco.Aku nůžky Wolf garten 100,s přídavnou rukojetí - cena cca 1900 Kč.Nevýhoda - nabíjení 50 hodin(není to překlep).Na první nabití jsem zatím posekl 2x 100 metrů okrajů kolem chodníků a domu(tj asi 2x 30minut).Sekám to před sečením,s tím,že už ze zkušenosti vím asi kde je to třeba,a při sečení sekačkou posekanou trávu odsaji.Totéž jsem skoro stejně(s větším nepohodlím) dokázal i se strunovkou.Takže na Aku nůžkách oceňuji to pohodlí(bez šňůry),a také možnost krásně obsekávat keře ,což se strunovkou nešlo.Bez té přídavné rukojeti  bych to ale asi nebral.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.208 (?), 23.6.2007 0:20

Asi před rokem jsme koupili nůžky GARDENA s rukojetí. Na obseknutí menších okrajů trávníku byly fajn. Dokonce jsem s nimi tvarovala i okrasné keříky a tůjky.  ALE - po necelém roce se natolik opotřebovala nabíjecí baterie, že nyní vydrží sekat už jen 5 minut. Nová baterie je dost drahá (stojí přibližně 600,- Kč) a tak jsme se vrátili ke strunovce.  S dnešními zkušenostmi už bychom je asi nekoupili...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 23.6.2007 8:38
Tiež som tento rok riešil akunůžky na trávu. Peniaze boli sekundárne, primárna bola kvalita. Z tohoto dovodu som hneď vylúčil všetko od Bosch (osobné neblahé skúsenosti, ale v inom segmente výrobkov - a teda celkovo nedovera k Boschu). Gardenu pokladám za "hračky" vhodné pre záhradky 5x5m. Ale ak by lepšie nebolo...
Som prívržencom Wolf-Garten - mám docela dobrú výbavu ručných nástrojov +vertikutáror a myslím, že sú vynikajúce. Naštastie som mal možnosť otestovať si pred kúpou W-G Accu 100 aj s rúčkou. Dospel som k záveru, že ani toto nie je to pravé orechové. Kolečká, rúčka, design je OK. Užitné vlastnosti - tam sa dá diskutovať. (Práca s násadou je nepresná, kopa ľudskej energie sa spotrebuje na samotné správne nasmerovanie strihača, NiMH články, 7.8V technológia, pomerne malý výkon,...)

Potom som natrafil na ponuku neznačkového FERMu - "Aku nůžky na živý plot a trávu FCGS-18K". Cena viac než dobrá (a ak by to bol napokon tiež len krám, tak to je pri tej cene vlastne jedno).
Používam ich druhý mesiac a myslím, že sú dobré. Majú skutočne veľký výkon (ale aj vyššiu hmotnosť - nůžky s batériou netto 1572g). 18V technológia, strihajú cca 1hod - čo bohate postačuje. Nabíjanie trvá zase iba 1hod - čo je najlepšie medzi aku nůžkami. Sú o niečo hlučnejšie než W-G. Nemajú kolečká, čo ja osobne pokladám, za "diskutabilný doplnok" a myslím, že kolečká sú zbytočne marketingovo preceňované.
Ak by som si teda znovu mal vybrať medzi W-G a FERM, tak u mňa jednoznačne vyhrávajú FERM - hlavne výkonom (strihajú všetko a obávam sa, že bez problémov aj prsty). Cena "až podozrivá", záruka 3 roky. Jedno aku a automatická nabíjačka je súčasťou balenia. Dá sa dokúpiť náhradná batéria za 580.
No nekupte to!

Podrobnejšie o FERMe:
http://www.promacz.cz/katalog/zahrada/fcgs18k.htm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.250 (?), 28.6.2007 20:19
Ferm je "lesklá bída", myslím, že tá "podozrivá cena" se brzy projeví. Mimochodem "18 voltová technologie" je technický nesmysl a marketingový tah, což na tomto fóru každý ví. Ostatně celý tento příspěvek se mi zdá příliš reklamním. Zkusme si o tom popovídat za rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 29.6.2007 8:39
Až sa to pokazí, dám vedieť. Ferm skutočne nie je nič extra, ale v tomto prípade ani ostatné značky neponúkajú nič extra. Ferm je asi najmenšie zlo.
Mimochodom, aké aku nůžky máte Vy?

A propos...
Čítal som patovú debatu medzi "zahradkármi-technikmi" a "zahradkármi-netechnikmi" na tému 18V technológie. Minimálne zopár ľudí nezdieľa Váš názor o marketingu a technickom nezmysle. Váš názor Vám samozrejme neberiem. Sú aj horšie a nebezpečnejši veci, v ktoré dokážu ľudia veriť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.250 (?), 6.7.2007 16:50
Jak už jsem psal výše, mám nůžky Wolf Garten 100, teď už jsem  je na to první nabití  použil 3 krát. Zvykám si, a je to na moje požívání lepší než strunovka.

Jinak jsem si koupil aku vrtačku Makita a její  "12V technologie"  je mnohem lepší než  "18V technologie"aku vrtačky Einhell, kterou mám též. Zahradě zdar a různým technologiím aku nářadí, lišících se napětím článků zvlášť
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 223.231 (?), 28.10.2007 14:36
Tak tady čtu diskuzi, ale musím říct, že levný ferm na 18V mi připadá daleko lepší volba než dražší gardena na 3,6V nebo wolf. On vzorec pro výkon je jasný P=U*I. Takže při nízkém napětí musím při stejném proudu dostat menší výkon. Pokud chci stejný výko, tak protéká vyšší proud a to jsou velmi namáhané uhlíky. Tak bych ten Ferm upřednostnil. Sám se rozhoduji,a asi do něčeho podobného půjdu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika