Malé zahradní nůžky



host - 182.242 (?)
27.2.2013 3:29

Dobrý den, mám nůžky na stříhání větví téměř dvacet let. Jedná se o nůžky Oregon-zahnuté, s teflonovou rukojetí, jednobřité a šedivé barvy. Bohužel se již nevyrábí. a náhradní díly také ne. Ještě drží, ale potřebuji ještě jedny kvalitní nůžky do sadu.Upřímně, na ceně mi nezáleží, pokud mi vydrží minimálně dvacet roků a výše, jako Oregonky. Nechci Fiskars, Gardenu a jiné levné Bau nůžky. Uvítám Vaše zkušenosti s Bahcem, popř. Rostexem a jinými dražšími a kvalitnějšími nůžkami. Děkuji. Roman- Lesnictví a dřevařství.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 13.3.2012 21:13

Nevím, co myslíte opbostrannou čepelí. Čím se liší od ostatních dvousečných nůžek?
  Ona je to možná vzpomínka a tradice. Takové Bahco PG-10 jso o polovinu levnější, lehčí a stříhají o 5mm silnější větve.
  Fiskars má dobré sekyry a rýče, ale jednoruční nůžky ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.145 (?), 13.3.2012 22:02

Fiskarsky opravdu nestojí za nic. Měla jsem je sice zadarmo (asi proto nestály za nic). Vzala jsem si je na benzince Shell za "nastřádané body" za naftu. Propagovali je jako "profesionální zahradnické nůžky". Kdybych si je vyzvedávala u pokladny sama, tak bych si je určitě nevzala, vyzvedával mi je tam syn. V katalofu vypadaly jako masivní nůžky. Ve skutečnosti to byly šunty už od pohledu..Vydržely ustřižení asi 15 tenkých větviček. Pak přestaly dostřihávat špičky a za chvilku už nestříhaly vůbec. Tak světoznámá značka by snad něco tak podprůměrného ani neměla dávat do oběhu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.9 (?), 14.3.2012 23:43

Oboustrannou čepelí trochu neohrabaně myslím to, že obě čepele nůžek Rostex, které jdou proti sobě, jsou ostré, podobně jako u kancelářských nůžek. Skoro všechny (možná úplně všechny) ostatní zahádkářské nůžky na trhu mají jednu čepel tupou, stříhaná větvička se o ni jen opírá - a drtí. To mi nevyhovuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.242 (?), 27.2.2013 3:29

Dobrý den, mám nůžky na stříhání větví téměř dvacet let. Jedná se o nůžky Oregon-zahnuté, s teflonovou rukojetí, jednobřité a šedivé barvy. Bohužel se již nevyrábí. a náhradní díly také ne. Ještě drží, ale potřebuji ještě jedny kvalitní nůžky do sadu.Upřímně, na ceně mi nezáleží, pokud mi vydrží minimálně dvacet roků a výše, jako Oregonky. Nechci Fiskars, Gardenu a jiné levné Bau nůžky. Uvítám Vaše zkušenosti s Bahcem, popř. Rostexem a jinými dražšími a kvalitnějšími nůžkami. Děkuji. Roman- Lesnictví a dřevařství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 27.2.2013 3:35

Jedná se o nůžky Oregon Elite. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 27.2.2013 11:21

Záhradné nožnice Rostex na obr. pána Ladi mám i ja.Boli to moje druhé nožnice, no priznám sa, že používam radšej iné, podľa mňa a pre mňa mali nevýhodu vo vytláčaní tvrdšieho konárika bez ustrihnutia, tento mal snahu sa odtlačiť a preto som musel častejšie používať i druhú ruku na pridržanie strihaného materiálu.Čím som starší, tým sa asi viacej musím pridŕžať sám, snáď preto radšej iné. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika