Jaký zádový postřikovač?



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?)
29.5.2017 9:03

Protože nechci řešit problém, co s velkým množstvím výplachové vody, mám na herbicidy samostatný levný 5litrový "do300Kč".

Na vše ostatní (fungicidy, insekticidy, hnojiva na list,...) používám rosič od Solo - tj to nemá čerpadlo, ale dmychadlo (fukar) a k zmlžení postřiku dochází "fixírkou v difuzoru".

Jako záložní mám zádový 10 litrový, ale už 16 let se na něj práší v dílně pod stolem.

Snem je doplnit sestavu o accu od Solo s teleskopickou tyčí.

Rady na nic, že...

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 190.52 (?), 28.5.2017 23:34, zobrazeno: 15065x

Jaký pořádný zádový postřikovač byste nám doporučili koupit a proč?

S jakými máte dobré zkušenosti?

- bytelná konstrukce

- spolehlivý chod

- doporučujete pístové či membránové čerpadlo?

- hlavně pro postřik trávníku a větších ploch herbicidy, ale i k ochraně větších stromů

- objem 10-12-15-20 l

Uveďte prosím i další faktory ovlivňující (váš) výběr.

Předem moc děkuji za vaše příspěvky.

Josef. 

P.S. Nemusí to být ten nejdražší.

Ale zase nIc fórového, spíše profi provedení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.210 (?), 29.5.2017 2:01

Ze zadání vyplývají jen dvě možnosti. Jsou to Solo a Cooper Pegler, samozřejmě v membránovém provedení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.204 (?), 29.5.2017 2:23
Určitě solo, mám zádový membránový-spolehlivost, spousta doplňků, dostupné díly(za 6let nebylo třeba, ale jsou),jen zvažuju teleskopickou tyč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 29.5.2017 6:42

Pane Josefe, určo aku postřikovač. Mám ho dlouhé roky, a používám ho opravdu pravidelně. Letos jsem teprve koupil nový akumulátor na tom starém je datum rok 2007, čili sloužil velmi spolehlivě. Klasická šroubovací koncovka, ve kterém měním hlavně hericidní a fungicidní trysku. Objem 16 litrů a baterka zvládne 6 nádrží na jedno nabití. Teleskop nemám, na vysoké stromy mám rosič. Ale teleskop se dá hravě pořídit. Cena byla velmi příznivá. Jsem velmi rád, že jsem ho tehdy pořídil. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.78 (?), 29.5.2017 8:06

Prozatím děkuji všem třem přispěvatelům za reakce. (Prosím, pokračujte další náměty, připomínky, značky a provedení, na co se zaměřit apod.)

Stanislawe, jakou máte značku a typ?

O konečném řešení nákupu však nerozhodnu já (nejsem "správcem kasy", pouze podám návrhy).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 29.5.2017 13:02

Dobrý den. Musel jsem se jít podívat. Má na sobě napsáno Rostech. Když to zadáte do vyhledavače, tak pod jiným názvemna obrázcích je tam vyfocený ten modrý Sprayer. Opakuju znova, jsem rád, že jsem si ho kdysi pořídil. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.24 (?), 29.5.2017 8:14

Na velké strom je dobrý rosič Stihl motorový - zádový SR 430. Práce je s ním hotová během mžiku :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.5.2017 8:26

Samozřejmě záleží na tom, kolik toho a jak často stříkáte.
  Já jsem vrcholně spokojen s aku postřikovačem Solo doplněným o teleskopickou trubku. Rosič nemám, jako správný ekobiopěstitel stříkám v noci a nechci dělat randál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 29.5.2017 9:03

Protože nechci řešit problém, co s velkým množstvím výplachové vody, mám na herbicidy samostatný levný 5litrový "do300Kč".

Na vše ostatní (fungicidy, insekticidy, hnojiva na list,...) používám rosič od Solo - tj to nemá čerpadlo, ale dmychadlo (fukar) a k zmlžení postřiku dochází "fixírkou v difuzoru".

Jako záložní mám zádový 10 litrový, ale už 16 let se na něj práší v dílně pod stolem.

Snem je doplnit sestavu o accu od Solo s teleskopickou tyčí.

Rady na nic, že...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.2 (?), 29.5.2017 16:14

Vyuzil bych toto tema k dotazu, radeji at se ztrapnim zde, nez v servisu :). Poridil jsem si novy postrikovac, SOLO 434. Chtel jsem ho vyzkouset, naplnil vodou, benzin pouzil stejny, co davam do krovinaku husqvarna (smes 1:50 s Husqvarna olejem). Presne podle navodu jsem nastavil tlak, plyn, sytic atd. a at startuju, jak startuju, tak motor proste nechytne. Netusite, kde muze byt chyba? Svicka jiskru hazi, na svicku se smes take dostane, ale proste nechytne a nechytne :-(.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika