Jaký zádový postřikovač?



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?)
31.5.2017 17:32

... tak i 4T se dá uchlastat. Vždy je to o nastavení karburátoru. Jenže někdy je jednodušší mít nastaven karburátor na dolévání průběžně před postřikem než na vyjíždění palivové nádrže dosucha. Podle požadovaného tlaku (a tím jemnosti rozstřiku) totiž benzín v nádržce vystačí až na 36 litrů postřiku (3× plná), ale minimálně na 15 litrů (1× 12 l plná s požadavkem na zmlžování a na vysoké stromy). Takže ta rozcvička se koná jen cca 1× ročně, páč od posledního podzimního do prvního zimního/předjarního postřiku se často nevyplatí dojíždět do sucha a zazimovávat.

Naopak pro motrovou pilu je charakteristické, že musí dříve dojít palivo než olej v nádržce pro ztrátové mazání řezné soupravy. U křoviňáku či elekrocentrály není ztrátové mazání, ale karburátor se nastavuje stejně. Logické co?

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 30.5.2017 1:01

Nevím jak nové typy, ale můj starý má pro studené starty páčku sytiče. Pokud nevyjedu nádrž do suchého karburátoru, tak zpravidla při druhém zatáhnutí na sytič alespoň "kopne". Pak dám sytič dolů a třetí zatáhnutí s 1/4 páčkou plynu spolehlivě chytí. Při vyjetí dosucha střídám tři zatažení se sytičem a tři zatažení bez sytiče až do prvního kopnutí. Tímto střídáním zabráním tonu, aby se motor přesytil bohatou směsí ("uchlastal").

Někdy je dobré také zkontrolovat kontakt na vypínači zapalování, ale pokud jste kotroloval jiskru, určitě to bude v pořádku. Klapnutí vypínačem tam_a_zpět je však rychlejší než šroubování svíčky.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.2 (?), 31.5.2017 14:08

Tak omlouvam se, chyba byla na strane uzivatele. Opravdu jsem motor "uchlastal." Z jinych dvoutaktu jsem zvykly, ze pri startovani pres sytic se motor chytne mnohem hlasiteji, stejnou reakci jsem cekal i zde a startoval jsem pres sytic stale az do presyceni.

Nicmene abych zhodnotil SOLO 434, po relativne pochvalnych recenzich znacky SOLO jsem cekal "echt" nemeckou kvalitu, nicmene je to klasicka Cina s otresnou kvalitou svaru plastu, snad alespon motor bude vymazlenejsi a nejakou dobu mi vydrzi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.152 (?), 31.5.2017 17:03

nadrz je lisovana a nie zvarana..preto sa vam to len zda... a v com este je klasicka cina??? Ked neviete startovat dvojtakt 25 ccm, tak ste si mal kupit variantu 433 tak je uz motor stvortakt Honda..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 31.5.2017 17:32

... tak i 4T se dá uchlastat. Vždy je to o nastavení karburátoru. Jenže někdy je jednodušší mít nastaven karburátor na dolévání průběžně před postřikem než na vyjíždění palivové nádrže dosucha. Podle požadovaného tlaku (a tím jemnosti rozstřiku) totiž benzín v nádržce vystačí až na 36 litrů postřiku (3× plná), ale minimálně na 15 litrů (1× 12 l plná s požadavkem na zmlžování a na vysoké stromy). Takže ta rozcvička se koná jen cca 1× ročně, páč od posledního podzimního do prvního zimního/předjarního postřiku se často nevyplatí dojíždět do sucha a zazimovávat.

Naopak pro motrovou pilu je charakteristické, že musí dříve dojít palivo než olej v nádržce pro ztrátové mazání řezné soupravy. U křoviňáku či elekrocentrály není ztrátové mazání, ale karburátor se nastavuje stejně. Logické co?

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.2 (?), 17.7.2017 15:45

Mám tento zádový pístový postřikovač Gloria Hobby 1200 na 12 l a jsem spokojený, určitě doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.7.2017 19:39

Je-li postřikovař vybaven pouze trubkou délky 50 cm a delší nelze přikoupit, obloukem se mu vyhněte. Nedostříknete ani na vrchol slušně rostlého zákrsku, pokud tedy nejste vysoký 3 metry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.198 (?), 30.4.2018 22:49

Dobrý večer, po dlouhém přemýšlení a trápení se s postřikovači DEZA, Inklemo a různých hypermarketových produktech z Číny, které se vyznačovaly velkou spotřebou postřiku a výsledným ne moc kvalitním výsledkem, častou nefunkčností zvažuji nákup nového postřikovače na zahradu, hodně se tu doporučuje SOLO. Mám 2 asi 1000m2 pozemky a 1 menší cca 300m2. Předpokládám, že tak jako doposud bych ošetřoval do 100ks rajčat fungicidy, okolo plotů, na rozrůstající se břečťan a kopřivy totální herbicid na asi 20 přestárlých jabloní a 3 třešně, které dosud nestříkám a nově na plánovanou novou výsadbu jabloní, švestek, případně meruněk a broskví, bylo by to do 15-20 stromků zákrsků, výhledově možná i ošetření herbicidem ve výsadbě stromků u sestry v lese. Zvažuji i přihnojování postřikem. Hlavně mě jde o snížení spotřeby herbicidu, tam bych se chtěl přiblížit pokud je to vůbec možné spotřebě 1l postřikové kapaliny na 100m2 chtěl bych také samozřejmně snížit množství fungicidů na rajčata. Uvažuji nad zádovým SOLO 473P PRO nebo SOLO473D PRO. 12l je pro mě možná nyní zbytečně mnoho, ale časem využiji. V článcích se preferuje membrána - u mě bude mít postřikovač studenější odchov. Z popisu mě není jasné jestli je součástí kuželová i pásová tryska (ta by asi měla být na herbcid), asi není možná ani regulace tlaku. Jestli dobře chápu u SOLO s pístem i membránou musím stále pumpovat, takže nebude poblém postřikovat třeba i s 1/3 náplní nádoby, spíš mě jedna ruka bude chybět pokud budu chtít třeba lepenkou zaclonit to co nechci herbicidovat.   Pochopil jsem, že by bylo nejlepší mít na herbicidy samostaný postřikovač, ale větší finanční limit nemám a právě na herbicid chci kvalitnější postřikovač. Předem děkuji za doporučení například membrána nebo píst, podněty a zkušenosti, doporučení na příslušenství...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.198 (?), 30.4.2018 22:53

Tak jsem se přepsal ne SOLO473 PRO, ale CLASSIC, limit mám do 3.000-.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.127 (?), 1.5.2018 7:02

to co robi variantu PRO si casom mozte dokupit a vymenit, tlak si mozte regulovat nastavenim v postrekovaci od 1 az do 6 atm, nic nemusite lepenkou zarkyvat pri pouziti herbicidu, je tam ako doplnok herbicidny kryt ktory presne ohranici miesto kde to budete aplikovat. Tlakovat pri chrbtovych sa musi stale pretoze tlak sa vytvara len v pracovnom valci ktory ma objem tak max. 4dcl, neviem si predstavit ako by ste natlakoval 12 l nadobu na 6 atm. V zakladnej vybave mate obe trysky... aj kuzelovu a aj herbicidnu. Doporucoval by som dokupit regulovatelnu kuzelovu trysku ktora vytvara plny kuzel postreku, kym ta obycajna len vonkajsi obvod, cize musite pohybovat. Regulovatelna je v dvoch variantach, plastova alebo mosadzna. Tu je ukazka regulacie tej plastovej.. https://www.youtube.com/watch?v=s_0pzUH6gs8 Ja osobne by som isiel do piestoveho, je tam sice nutnost aspon raz do roka premazat manzetu na pieste, ale je moznost vyssieho tlaku, 6atm oproti 4atm u menbrany..takto to pracuje http://www.solo.sk/rozdiel-medzi-piestovym-a-membranovym-cerpadlom.mp4. Menbranovy je bez udrzby. A je moznost dokupovat aj cistiacu, neutralizovatelnu kvapalinu na preplach postrekovaca, mozte pouzivat aj ako herbicidne a aj ine postreky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 100.198 (?), 8.5.2018 20:47

Dobrý večer, děkuji Vám za informace a odkazy, určitě příslušenství nějaké postupně dokoupím. Jen opravdu teď váhám, jestli membránový nebo pístový. Pěkný večer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika