jake jsou samozavlazovaci truhliky?



host - 56.4 (?)
31.7.2007 12:31
Máme 3 druhy druhlíků, ale nejpraktičtější se mi jeví ty s míčky v přední části. Vejde se do nich cca 4L vody, kterou květiny v pařácích jaké byli s přehledem stačí, na jižní straně - venku, za den spotřebovat. Prvních pár zálivek se zalévá zhora, a pak už jenom nálevovím otvorem. Pouze v případě uplného vyschnutí truhlíku se voda leje opět jednou vrchem. Náhradní knoty jsme si koupili od F.Lebiš - nemají chybu. A.Z
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 215.1 (?), 3.5.2007 14:55
Vyzkoušel jsem toho dost, ale skutečně funkční truhlíky jsou jen Lébiš. Loni nám truhlíky padaly z oken, kolik tam bylo materiálu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.162 (?), 3.5.2007 15:54

 Vyzkoušel jsem určitě všechny typy. Typ "s dírou na boku" . nalévací otvor byl zároveň místem pro vodoznak ( míček na stolní tenis) dělal firma Vyplast (?)( na internetu jsem je už nenašel). Myslím, že o kvalitě samozavlažovacího truhlíku rozhodují tyto faktory:

a) objem zeminy - v tom byl jednička právě ten Vyplast

b) velká kapilární kapacita umožňující dostatečný transport vody, v tom je dobrý Lebišův . Za nevýhody Lebišových trhlíků považuji  malý objem zeminy ,  a cena - dát za truhlík dvě téměř stovky mi připadá v Česku moc.   

Samozřejmě jsem uvažoval, jak je vyrobit. Vyšla dokonce publikace myslím , že autor jmenoval Syrůček (?) který pracoval se skleněnou tkaninou. Byl to dobrý systém, tkaninu jsem běžně dostal ve sportovních potřebách jako materiál pro opravu ( laminaci) sportovních lodí.    Bohužel je k nesehnání v malém " zahrádkářském" množství (výrobce - Vertex - Saint Gobain Litomyšl) . Tak jsem ji nahradil popruhem z galanterie ( musí být samotřejmě tkané z vláken - poznáte na řezu ). Popruhy tkané z netkaných provázků ( používají se jako výplet na sedací plochu dětských saní) ale nefungují. Počet knotů stanovím zkusmo podle požadavků rostliny na vláhu ( jistě je rozdíl kaktus a rajče) a počtu rostlin v truhlíku.  Truhlíky  vybírám (podle průřezu) v hypermarketu nebo používám vyřazené přepravky.   V Německu se prodávají mohutnější truhlíky než u nás, ale jsou ( pro mě) moc drahé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.71 (?), 9.5.2007 19:47
já jsi je dělám sama a jsem s nima spokojená kupuji 60 a 50 cm. aby do sebe pasovaly koupím si v galantérii popruhy k batohum a pak jen ty 50 cm nechám 12 místech protavit abych protáhla knoty a je to! pak už jen u novodurytu nechám uříznout trubky 4 cm a ty dám na dno aby ty popruby byly namočené . Mám je už asi 7 let a opravdu osvědčené! a jiné bych nechtěla! s pozrravem Martina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ve.ri - (32), 9.5.2007 23:28
Velice mne zaujal navod k vyrobe samozavlazovacich truhliku. Take jsem o nich uvazovala, ale vzdy mne odradila jejich cena. Bohuzel ale nevim jak jsou konstrukcne reseny. Jakym zpusobem se pouziva ta trubka. Za info diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.1 (?), 10.5.2007 8:28
Stojí Vám za to ten materiál i práce, když si truhlík Lebiš koupíte za cca 140 Kč? A z mých zkušeností ten plast na slunci nevybledne tak jako normální truhlíky, co jsem měl (ty nejlevnější).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.66 (?), 22.8.2007 13:07
Ale u Lebiš truhlíků pozor na jednu věc - jsou poměrně úzké a celá sestava podmisky se zásobou vody a vlastního truhlíku s rostlinami je potom dosti vratká. I ze širokých parapetů (bez zábran) mi tři ze čtyř spadly a tak jsem se s nimi rozloučila. Pořídila jsem si širší a stabilnější s vodoznakem (kulička v průhledu, výborná kontrola), myslím že značka byla Floria nebo tak něco, cena 60 cm šířky asi 130 Kč. Jsem s ním velmi spokojená. Už jen větší množství substrátu a stabilita jednodílného truhlíku mi mnohem více vyhovuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.201 (?), 23.7.2007 15:39
Mám samozavlažovací truhlíky od firmy Lebiš už několik let a jsem velmi spokojená. Mám v nich muškáty, petúnie, surfínie a verbeny a protože jsou na chalupě, kam se dostanu jen na víkend, spolehlivě vydrží od neděle do pátku. Jenom letos jsem musela poprosit sousedku, aby mi v těch extrémních horkách, kdy bylo i přes 36°C, v polovině týdne dolila vodu, protože jsou všechny květiny na oknech na jižní straně a sluníčko do nich pálilo ceký den. Jsou to takové truhlíky, kde ty truhlík s knoty sedí na hluboké misce, do které se lije voda. Stav vody tedy vidíte přímo v misce. A když prší, odtéká voda prostě ven, rostliny se v žádném případě neutopí jako u truhlíků, které jsou v jednom kuse a dovnitř dáte podložku s knoty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.4 (?), 31.7.2007 12:31
Máme 3 druhy druhlíků, ale nejpraktičtější se mi jeví ty s míčky v přední části. Vejde se do nich cca 4L vody, kterou květiny v pařácích jaké byli s přehledem stačí, na jižní straně - venku, za den spotřebovat. Prvních pár zálivek se zalévá zhora, a pak už jenom nálevovím otvorem. Pouze v případě uplného vyschnutí truhlíku se voda leje opět jednou vrchem. Náhradní knoty jsme si koupili od F.Lebiš - nemají chybu. A.Z
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.202 (?), 19.9.2007 12:49

Po mnoha letech zkoušení různých truhlíků (na balkoně v 5.patře, hlavně muškáty) máme posledních asi 6 let samozavlažovací truhlíky pana Lebiše, které se osvědčily jako jednoznačně nejlepší. Lebišovy truhlíky s knoty jsme koupili na zkoušku přímo v jeho zahradnictví v Boskovicích, po vyzkoušení jsme dokoupili v obchodě v Brně další.  Hlavně jeho knoty! Však pan Lebiš nám sám říkal, že je hodně dlouho vyvíjel, aby dobře sály vodu a vydržely. Fakt fungují a dobře sají, jsou nezničitelné. Po sezoně je z truhlíku vyndáme, jenom vypereme ve vodě, vybereme z nich prorostlé kořinky a schováme do jara. Nehnijí, jsou z umělé hmoty. Truhlíky doporučuju na balkoně přivázat. Zejména když jsou muškáty už hodně převislé a přijde vichr, tak vám můžou uletět. Taky se dají koupit jen samotné knoty, do obyčejného truhlíku udělat dole díry na knoty a tenhle truhlík postavit na nějaké podložky do trochu většího truhlíku s vodou. Už jsem to dělal, je to ale moc pracný a lepší je koupit celej Lebišův komplet, není drahej. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.15 (?), 21.3.2008 7:00
Dobry den, pouzivam truhliky s kulickou je to cesky vyrobek "najdete si na netu" Jsou pevne stabilni, a taky pojmou 4-5L vody Muskaty vydrzi v nejvesi horka 4 dny bez problemu vic jsem nezkousel a to byly hezky narostene vysely od truhlkiku dolu skoro metr! Hnojim zasadne WUXALEM.Cena truhliku je 125kc sazim do nich vzdy 5ks muskatu v unoru zakoupene v marketu.Lonske jsem prezimoval jen 2ks to neprezily.Doplnil jsem zeminu, prihnojil a taky prikoupil dalsich 8ks truhliku a osazel. Stavoznak s kulickou je super napad:-) Pracuji v lisovne plastu jiz mnoho let a asi pred 12-ti lety jsem navrhoval konstrukci samozavlazovaciho truhliku nejak to vedeni firmy nechtelo "pochopit"Jeste dnes je tento muj system neprekonany... ale je jen v me hlave :-)Ale zpet k truhliku s kulickou.Povazuji ho za kvalitni vyrobek zrejme i UV stabilizovany a vyrobeny z houzevnateho materialu.Mam vychytavku jak jednoduse a levne uchytit tyto truhliky na parapety plastovych oken.Pokud bude zajem poslu nakres lze pouzit i pro vsechna ostatni okna :-) Jeste postreh z lonska.Muskaty nemaji rady trvalou dodavku vody ze samozavlazovaku nechte jich sem tam proschnout a neprikrmujte je stale vodou tot me zkusenosti.Preji vsem krasne rostlinky a bohatou letosni urodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika