Jak řeže přímočará pila?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?) 
6.3.2015 8:13

Ad a] buď si koupíte kratší plátek, nebo ho zkrátíte (ubrousíte, ulomit je zoufalství). Nebo to podložíte nějakou podložkou, slabým prknem a podobně. Ale bude to práce naprd. Ad b) někde na obrázku v knížce jsem takovou pilu viděl, ale nevím do jakého úhlu se dalo otočit. Nicméně bude pekelně drahá, na jeden řez do skříně možná luxus.  Ale třeba to není problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 6.3.2015 8:23

to co píšete je práce spíše pro kmitací brusky, ale počítejte s tím, že mají velmi malý řezný výkon - nevěřte reklamním videům - používají zpomalené snímání+zrychlené přehrávání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 6.3.2015 9:59

SvK na to kápnul. Zrovna nedávno byl v Lídlu takový ten Mulitool nebo jak tomu říkali, asi za 1000 Kč. Doktoři s něčím podobným řežou sádry. Jako nástroj používá výseč pilového kotouče, která místo otáčení kmitá. Jde řezat i ve velmi stísněných prostorech (skříň v rohu), ale opravdu vzhledem ke způsobu práce nástroje a výkonu motoru (vibrační nástroj 200-300W proti mafl 1000-1500W) nejde čekat velkou rychlost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.190 (?), 6.3.2015 11:18
Mám tento nástroj z Lídlu a zatím jsem spokojen. Přeřízl fošnu 2cm tlustou i s hřebíkem o kterém jsem nevěděl. Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 6.3.2015 19:33

Tak Parkside je sice Čína, ale aspoň trochu lepší Čína. Já si tam chci dojít pro stolní brusku (no, výkonem 200 W je to spíše ostřička nástrojů než bruska) a tu frézku. Má dobrý výkon 250 W, šikovná vodítka a ten nápad s otočnou rukojetí se mi docela líbí. Uvidím, jak se mi bude držet až ji vezmu do ruky na krámě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.40 (?), 6.3.2015 14:52
Přímočará pila řeže vždy přímočaře. Horní řez provádět šikmo vyžaduje onačejší dělicí stroj. Stejně bez pomocné údržby některou nátěrovou hmotou má tento plot malou životnost. Myslím si, že po ošetření NH, je vhodné horní konce planěk opatřit plechovými stříškami - ale to je jen pro hračičky, kteří mají materiálové a nářaďové vybavení. Na jeden plot bych si vypůjčil menší okružní pilu a na ní potřebný počet planěk s potřebnou rezervou několika kusů připravil. Pokud ovšem nemáte nic a nikdy jste to nedělal, tak bych doporučil jinou variantu - nechal bych si plaňky připavit odborníkem, vlastní celé prsty jsou poklad, který oceníte až je nemáte, přivezete a jen do šňůry na rygle přibijete. K docílení horní roviny bych použil silonový vlasec, dá se více vypnout, nepronáší se jako těžký špagát a nelomcuje s ním vítr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika