Fiskars X10 nebo X11



host - 12.130 (?) 
14.12.2011 23:31, zobrazeno: 12152x

Zdravím,
chtěl bych vás požádat o radu ohledně výběru sekery. Potřebuji menší sekeru pro posekání větví a chrastí nebo rozseknutí menších špalků. Sekera by měla být do jedné ruky právě kvůli tomu sekání větví. Rozhoduji se mezi X10 a X11, ale stále nevím jakou z nich mám zvolit a v čem je největší rozdíl. Chtělo by to někoho kdo je měl možnost porovnat. Dočetl jsem se pouze to, že X10 je univerzální a X11 je štípací. Je některá z nich například odolnější? Kterou by jste mi doporučili vy dle vašich zkušeností?
Předem děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 126.166 (?), 15.12.2011 9:10

X 10 je opravdu univerzální sekera vhodnější na ty větve, osekání větví od kmene, drobnější větve popř. kácení slabších stromů.     X 11 má čepel výrazněji ve tvaru štípacího klínu, je určena především pro štípání špalků menších průměrů což ovšem neznamená, že se na oklestění použít nedá. Větve s ní ovšem častěji urazíte jak useknete. Obě jsou jednoruční a pracuje se s nimi velmi dobře.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.130 (?), 17.12.2011 17:20

Nikdo nic moc o zkušenostech nepíše. Tak jsem zkusil koupit tu X11, jelikož potřebuji nejen sekat větve na kousky na špalku což tato sekera zvládne taky, ale dost často i štípat nějaké ty menší špalky. Osekávat větve a kácet stromy nepotřebuji. Uvidím jak se s ní bude dělat. No vyzkoušet to budu moct až po vánocích, protože je to dárek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika