Fiskars



Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?)
24.6.2008 10:01

Majko, koukám, že vám tady radí samí chlapi, tak mi to nedá - jsem čas od času nucena štípat špalky podobné délky jako vy a nejsem se sekyrou žádný mistr. Kalač, kterým štípe manžel, je pro mě už moc těžký, osvědčila se mi ale neznačková štípací sekyra ze železářství (prý česká vyrobená podle kanadského modelu) s klasickým dřevěným topůrkem (dlouhým). Ta sekyra má úzkou špičku, pak se po stranách vydělují takové vystupující klínky (pardon, správné názvosloví neznám), díky kterým se i mně podaří poleno rozštípnout hned na první ránu, a když se to nepovede, dá se otočit a bušit o špalek, aniž by poleno ze sekery padalo. Cena asi 650 Kč. Uvažovali jsme i o Fiskarsce, ale tahle nám vyhovuje a cena je neporovnatelná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 249.91 (?), 22.6.2008 8:47

Jsem začínající a k tomu žena. Kterou sekeru by jste doporučili pro sekání dřeva, příprava pro topení v kamnech Jotul - délka suchých špalků 25 - 30 cm. Děkuje Majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 23.6.2008 14:40

Já skoro všechno štípu 3kg kalačem. Pro ženskou na takhle krátké špalky asi tu Fiskars 1500 PRO (možná i lehčí?), a k tomu malou sekyrku s širokým štíhlým ostřím na třísky.

Zkuste tu starou pneumatiku na špalek - postaví se do ní špalek (špalíky), pak se do toho chvilku mydlí a je naštípáno - nemusí se nic zvedat po každým seknutí :-) Jen je třeba trochu jiná technika štípání, a chce to dávat pozor na topůrko...

Co máte za kamna? Já mám F3TD a do nich je akorát polínko 30-40 cm, vejde se i 45..   Taky jotulista Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.91 (?), 23.6.2008 18:24

Díky za radu, kamna mám Jotul F220. Byla jsem se podívat na sekery a zdá se mi, že ta 1500 má hodně dlouhé topůrko, nevím jestli bych to s ním zvládla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 24.6.2008 10:01

Majko, koukám, že vám tady radí samí chlapi, tak mi to nedá - jsem čas od času nucena štípat špalky podobné délky jako vy a nejsem se sekyrou žádný mistr. Kalač, kterým štípe manžel, je pro mě už moc těžký, osvědčila se mi ale neznačková štípací sekyra ze železářství (prý česká vyrobená podle kanadského modelu) s klasickým dřevěným topůrkem (dlouhým). Ta sekyra má úzkou špičku, pak se po stranách vydělují takové vystupující klínky (pardon, správné názvosloví neznám), díky kterým se i mně podaří poleno rozštípnout hned na první ránu, a když se to nepovede, dá se otočit a bušit o špalek, aniž by poleno ze sekery padalo. Cena asi 650 Kč. Uvažovali jsme i o Fiskarsce, ale tahle nám vyhovuje a cena je neporovnatelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.125 (?), 30.6.2008 9:21

Dobrý den,

uvažuji o koupi fiskars 1500, tak by mě zajímalo jestli je opravdu tak dobrá, jak je všude vychvalována? Potřebuju ji na špalky o průměru 30cm a dlouhé cca 40cm. Děkuji za reakce. P.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.91 (?), 1.8.2008 16:52

Koupili jsme Fiskars 1500 a pařez, s kterým jsme si nevěděli rady, byl venku. Mohu doporučit, u nás byla sekera i za dobrou cenu - 1316,-Kč. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Svarc - (49) - 56.32 (?), 1.8.2008 19:18

Kopíruji tento článek jak jsem již napsal v jiném tématu a na sekyru Fiskars nedám dopustit.

Musím taky napsat svoji zkušenost se sekyrou Fiskars.Asi před 12.lety jsem si koupil kalač s udávanou zárukou 10let.To jsme bydleli na Křivoklátsku v lese v hájence a tak dříví bylo na denním pořádku.Oproti normálnímu kalači kterou měl můj pantáta byla o dost lehčí.Na sekyru jsem slyšel že je nezničitelná a že ji i lesíci zkoušeli přejet Lakatošem a nic se jí nestalo.No a po těch 12.letech jsem ji ještě ani jednou nebrousil, sice už má trochu pár zoubků, ale pořád seká skvěle a není na ní poznat stáří 12 let.A to jsem letos nasekal už asi 50metrů na topení.takže můžu jen doporučit.Jen dříve mě stála myslím 1600kč.Černý M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.22 (?), 25.9.2008 0:13

Micahael,

chod na znčkové trhovisko Hugo Miletič v Bratislave, kúpiš si tam kálačku za 450,- skk (laminátová rukovat, kladivo -teda štiepačka 3-3,5-4kg)  a ked s nou budeš kálat 2, (slovom DVA) roky a posere sa ti, (čo sa doteraz nikomu nestalo)  tak ti ju vymenia za novú. Potom zistíš, ci je kvalita o ktorej tu na tomto webe diskutujete v nejakých značkách, alebo v ludských rukách.  Tieto firmy, ktoré tieto nástroe produkujú do ich vývoja nedávajú nejaké financie, ako Stihl alebo HusQvarna do svojich výrobkov, ktorí sú mimochodom stále na jasenových násadách (rúčkach). Za tie dve sezóny to omlátiš tak, ze nikto nespozná, len ty sám uvidíš, a veru aj zhodnotíš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 19.30 (?), 25.9.2008 8:29

Poznám aj dva prípady, kedy sa na fiskarske pri používaní zlomila rukoväť. Ten jeden prípad sa stal v Lábe, reklamáciu evidujú v predajni v Stupave. V tomto prípade to bol vraj priamy náraz rukoväťou na poleno (borec sa netrafil).

Druhý prípad je z Brna, používateľ tvrdí, že to bolo pri použití počas silnejších mrazov. Koniec koncov, každá sekera má pre aj proti:

Užívateľský test a posúdenie výrobku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.60 (?), 23.10.2008 16:22

Dneska mi došla F2400,tak jsem zvědavý.Jen mě zaraáží že je dost krátká, klasické kalače mívají tak 10cm více...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika