Fiskars



host - 95.10 (?)
9.1.2007 17:22
čím sekeru fis.brousíte?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 43.253 (?), 30.11.2006 15:01
Ja mam 1400 a sekani je opavdu jedna radost. S klasickou sekerou neporovnatelne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.138 (?), 30.11.2006 15:03
Kto ich nevyskusal, ten asi neuveri, ale je to tak. Fiskarsy su ozaj skvele.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.245 (?), 2.12.2006 18:21
Fiskars 1500 vlastnim dele nez dva roky (zaruka je pryc). Bohuzel jsem u teto sekery minuly tyden vystipnul asi 2x1cm oceloveho britu (ulomila se spicka). Stipal jsem topolove spalky s nekolika-centimetrovymi suky. Slo to spatne, tak jsem do toho rezal co jsem mel sily a sekera to nevydrzela. Podotykam, ze jsem na sekeru nikdy netloukl palici. Take nikdy nezavadila o kamen a pod. Pouceni: Sekera je to dobra na sekani a osekavani (jednim svihem vetve o prumeru az 6 cm). Na stipani je vsak nutno pouzit sekeru stipaci nebo radeji kalac - treba i neznackovy. jouda37, Vysocina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.76 (?), 3.12.2006 19:16

 Já si myslím, že není nutné na štípání používat štípací sekery nebo kalač. Jejich použití pouze usnadňuje práci, je účinější, ale štípat jde i běžnými, univerzálními sekerami. Mimochodem, opravdu máte sekeru 1500? - to je totiž štípací. Nemáte spíš 1250 nebo 1300Pro?
 Vyštípnutý břit 2*1 cm? Domnívám se, že sekera standardní kvality by měla jakoukoliv sílu, kterou člověk při štípání a sekání vyvine, vydržet bez nějakého ulamování. Takže vyštípnutí považuju za vadu materiálu. A protože na stránkách Fiskarsu, v sekci zahrada píšou, že na jejich výrobky je záruka 5 let, zkuste jí reklamovat. Pokud to zkusíte, tak hodně štěstí a dejte vědět, jak jste dopadl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.245 (?), 2.1.2007 19:41
Mate pravdu, nemam sekeru 1500. Jde o sekeru 1300 s delkou 720mm (neni stipaci). Sdilim Vas nazor, ze mohlo jit o materialovou vadu ve vykovku. O petilete zaruce jsem nevedel, takze jsem ji jiz prebrousil. Vzniklo lomene ostri a prisla o cast PTFE povlaku. Sekeru budu pouzivat i nadale, ale nyni jiz bez ohledu na zivotnost. No.. spis ji zkusim pri praci odrovnat. Takovy test, ale predpokladam, ze jeste par let i pri nejhrubejsim zachazeni vydrzi. A na ty spalky se suky o prumeru kolem 10cm (ani motorovka to moc nebrala) jsem koupil 3.5kg kalac a stipani slo citelne lepe nez s touto Fis-sekerou. jouda37
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.10 (?), 9.1.2007 17:22
čím sekeru fis.brousíte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.138 (?), 10.1.2007 11:36
Doteraz som sekeru Fiskars VZDY za tie roky ostril RUCNE (nie strojom) a rucne to doporucujem aj vam. Pretoze dobre drzi ostrie, staci ju ostrit pomerne zriedka. Postup: Brusny kamen s dvojitou zrnitostou z baumaxu (ma tvar kvadra o rozmeroch asi 20cmx5cm hrubky asi 3cm) namocim do tacky s cistou vodou. Ked kamen dobre nasiakne (10-15min) sekeru polozim na stol na lezato, a podla obycajneho uhlomera za par korun z baumaxu si nastavim uhol kamena, ktory drzim v jednej ruke na 18 stupnov (15 az 20) jednostranne, co znamena, ze celkovy uhol ostria sekery bude 2x18=36stupnov. Zacinam drsnejsou stranou kamena. Celu jednu stranu ostria sekery rovnomernymi pohybmi brusim celou plochou kamena. Jednotlive tahy pocitam - po 20 tahoch kamen oplachnem, a tym aj znovu namocim. Sekeru obratim na druhu stranu a rovnako zopakujem 20 tahov. To opakujem 10krat t.j. pre kazdu stranu 200 rucnych tahov kamenom. Potom cely postup opakujem s jemnejsou stranou kamena -200 krat . Sekera sa tymto nabrusi tak, ze ked som menej opatrne skusal ostrie bruskom prsta, porezal som sa ako na nozi. Kvalitne naostrena fiskarska potom robi pri rubani dreva divy. Robim to rucne, napriek tomu, ze mam moznost brusit na pomalobeznej elektrickej bruske, s kotucom omyvanym vodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.50 (?), 25.4.2007 4:34
no,nevim,ale ta ma mi vezme i na litku chlupy a fiskars neni a jen ji pretahnu kremenou trubkou,nebo izolatorem,z jakeho jsou vyrobeny pojistky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.140 (?), 26.4.2007 10:24

        Asi je to u vasej sekery tak, ked ste to napisal.  Ovsem, kedze Fiskars 2400 je vyrobcom urcena na stiepanie dreva ako tazsia stiepacia sekera, tak ju pouzivam na stiepanie dreva  ako tazsiu stiepaciu sekeru a nie na  holenie :-)) 

Ale teraz vazne.  Podla mojej  skusenosti je lepsie sekeru pre tazke stiepacie prace kvalitne  nabrusit s vacsim uhlom ostria cca 35-38 stupnov ,  ktore uz sice neholi chlpy, ale velmi citelne to predlzi zivotnost a odolnost ostria, hlavne v tvrdom uzlovitom dreve. Ine druhy sekier samozrejme brusim inak. Tu bola rec o stiepacich sekerach Fiskars, ako je uvedene aj v titulke.   ___pooh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61), 8.4.2007 15:34
Štípanie topolových špalkov je tak za trest (aj bez sukov). Ale píšete o tom ako veci bežnej. Takže Fiskarska má určite veľké plus...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika