Fiskars



host - 120.10 (?)
20.6.2007 15:31
Taky to tak vidím pane J.S hold někdo to dělá ze sportu a někdo aby v zimě nezmrzl .
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 120.10 (?), 20.6.2007 15:31
Taky to tak vidím pane J.S hold někdo to dělá ze sportu a někdo aby v zimě nezmrzl .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.136 (?), 20.6.2007 21:31
to je skoda, ze to vidite jen materialistycky. ja mam tohle docela rad. proste me to bavi. obcas zajedu do fitka, ale to je spis stresujici, tady se uvolnim a pak i s holkou, ale fotky vam tady davat nebudu, to se sem nehodi...mrzi me, ze dnes lidi vsechno prepocitavaji na penize, na majetek, na smradlavou motorovou pilu. vzdyt ani nevite, jaky to je pocit porazet takovy strom sekerou. vite jak je to skvele, kdyz tam vystipavate 2-3 cm a po 20-ti minutach v nem slabounce zapraska a nachyly se pomalu ke strane? pak ten rachot, kdyz dopadne a to ticho. jo, pak si teprve uvedomite, ze ten strom tady byl mnohem dyl a nedelal nic spatneho je cisty, jen tu rostl a v korune mu hnizdili ptaci. poslouchal zpev, opiral se o nej vitr a palilo do nej slunce a ted, kdyz uschl, tak si ho beres na ohrati.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.40 (?), 9.7.2007 22:09
Souhlasím, od té doby co dělám dříví (když je čas v sobotu 1m3) bolest zad je ta tam, ale bez smradlavé pily??? Na to jsem moc línej a mám málo času, ale snad jednou???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.94 (?), 15.7.2007 11:50

Děkuji všem za kvalitní názory a zkušenosti týkající se štípacích seker Fiskars. Delší dobu o ní uvažuji a na tomto fóru vidím, že neprohloupím, pokud do ní investuji přestože se těžbě dřeva nevěnuji profesionálně, ani si nepotřebuji nic dokazovat. Mimochodem předci málokoho z nás používali ke kácení stromů kanadskou sekeru (už z jejího názvu je zřejmý její původ). Samozřejmě věřím, že může být velmi pěkný zážitek přijet k lesu autem (to patrně nesmrdí), pokácet sekerou strom, nechat ho tam ležet pro někoho jiného a vrátit se domů... z toho mi vyplývá, že to asi nebude vlastní les, protože ani špatný hospodář by něco podobného ve svém lese neudělal. Zkuste si vy, milý pane s kanadskou sekerou, vymýtit v nepřístupném terénu bez techniky stráň od trnek, šípků akátu a jiných plevelů a tam založit lesík, ručním nářadím vykopat díry a zasázet stromky..., osekávejte kosou či srpem trávu a výmladky plevelných keřů několik let kolem stromků, ošetřujte je proti okusu a před Vánocemi je hlídejte před nájezdy zlodějů... to je něco pro zdraví, pro přírodu, pro dokazování, že zvládnu to co naši předkové... a objevit se tam hejsek se sekerou a kácet pro "zabavu, pro radost z pohybu, aby nedopadl, jako vetsina hamburgracu..." vzal byste ho asi sportovním náčiním vašich zaoceánských předků (bejsbolkou - pozn. aut.) přes kolena... Víte milý pane s kanadskou sekerou, já to zkusil a je to moc fajn pocit když se dívám na SVŮJ rostoucí les. JKu

PS: Po vzoru našich předků by mohl být dobrý sport zapíchnout třeba medvěda špičatým klackem a pazourkem ho stáhnout (a potom v klidu u domu posekat trávník benzínovou sekačkou, ...ale to jsem si jen rýpnul...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.211 (?), 15.7.2007 22:49
No, auto nemam, jen kolo. Nechodim do lesa, kde se da tezit drivi, nejsem padlej na hlavu a take neseknu sekerou do ziveho. To jsou me zasady, kdyby jste se koukl poradne, tak zjistite, ze v tom svahu co to nesu na zadech, by vam nepracoval ani kun. Tady z te lokality nikdo nechce ani polomy. Nikdo je nechce ani zadara, protoze je pohodlnejsi teren. No a ja kdyz pokacim suchej a vynosim ho k ceste, tak si myslim, ze spis delam jeste dobrej skutek. Ja nevim, ale slysel jsem, ze se ma les udrzovat, nejaka zminka o kurovci, nebo cervotoci? Pro me to je relax...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.94 (?), 16.7.2007 15:23

Patrně jsem se ve vás zmýlil, omlouvám se... ,  vaše příspěvky na mě tak zapůsobily. JKu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.135 (?), 22.7.2007 8:18
To je oki, malo lidi me chape. Nejste vyjimka. Dnes lidi nedokazi pochopit, kdyz nekdo neco dela z jineho duvodu nez jsou penize. To je dobou...nemam duvod neco nicit  a nebo krast.. Les mam spise v ucte...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.22 (?), 22.10.2007 19:33
Nadherné fórum... až budu mit hovno co napraci tak si na par spalíčku koupim tu drahou vecicku stejně jako ostatni, ale dokud budu delat se drivim dam prednost hydraulicke 4tunové štípačce... schvalně kdo toho vic zvladne za hodinku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.231 (?), 23.10.2007 13:30
Používám Fiskars 1500 PRO na štípání 15-20m3 dřeva, kterým v zimě přitápíme. Teflonový povlak vydržel asi jen prvních 5m sukovitých smrkových polen. Ale i bez Teflonu seká dobře. Na větší špalky je ale už trochu lehká a 2400 by byla lepší. Také se mi neosvědčilo sekat se špalíkem zaseknutým do sekery, protože se často po rozmáchnutí uvolní se špalku. Když se nepodaří rozštípnutí na poprvé, tak raději sekeru vytáhnu a rozmáchnu se znovu. Štípání tvrdého dřeva se mi jeví jako snažší, než smrkové prorostlé suky. Celkově hodnotím nákup sekery  to jako dobrou investici.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 23.10.2007 14:49
Sekery fiskars mají velmi dobře udělaný náběh za ostřím (takový ten kónický rantl podél ostří), který dřevo dobře otevírá a štípe (princip švédské štípací sekery). Za náběhem je sekera trochu tenčí takže svírající dřevo neklade zbytečně vysoký odpor po celé délce "štípacího klínu". Lze koupit nebo nechat vykovat sekeru podobného tvaru, ale valná většina kupovaných seker má úzký klín s ostřím, které je dobré tak na dělání třísek a osekávání větviček, protože spíše krájí než šťípe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika