Élektrický kultivátor



host - 161.9 (?)
14.11.2010 16:15

Tak je otázkou, zda třeba nepořídit malý benzínový rotační kypřič, i se značkovým motorem BS se dá pořídit do 8000 Kč. Ale volba je samozřejmě na konkrétním uživateli a podmíkách.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 14.50 (?), 14.3.2010 9:49, zobrazeno: 13339x

Chci si koupit elektrický kultivátor, který chci používat místo rýče.Je to reálný nebo je to nesmysl?  Jan Ondračka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 14.3.2010 9:58

Toto téma se tady již probíralo. Já jsem letos koupil, bohužel zatím nebylo moc příležitostí k vyzkoušení. Zemimu zpracuje pěkně ale musí být nejdříve zrytá, jinak se strojek "trápí".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.110 (?), 14.3.2010 9:59

Zadejte si tady na zahradě do vyhleavače    Elektrický kultivátor   , otevřete diskuzi pod tímto názvem kterou založil 25.ě.2010 Andy a vše se tam dozvíte.           j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.50 (?), 14.3.2010 10:23

děkuji za radu.J.O

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.5 (?), 3.6.2010 21:50

Kolego, nevím jestli je to teď pro tebe ještě aktuální, ale před rokem na jaře jsem koupil el. kultivátor zn. Eta (blíž teď nevím, ale vyrábí určitě jen jeden ) V té době jsem hledal nejvyšší výkon / 750w/ a nejhlubší záběr. Stál kolem 3 tis, teď asi srovnatelný seženeš levněji. Motyčku plně nahradí tam, kde se s ním vlezeš na šířku. Na podzim zrytý záhon není potřeba komentovat, ale i neporyté ušlané cestičky s tím projedeš do hloubky min. na rýč během chvilky  - de facto, tak hluboko, jak dlouho na tom chceš pracovat - ale půl metru nebo metr do hloubky asi nikdo nekypří. Jen pro zajímavost - když jsem měl na trávníku po pár kácených stromech opravdu ušlapaný muldy, tak jsem je párkrát přejel zprava doleva a bylo vymalováno - motyčkou bych to srovnával dva dny. Má to tepelnou pojistku proti přehřátí motoru / byl jsem ve stresu, když mi to v 30 st. vedru vyplo, protože jsem nevěděl, že ji to má / na té bych trval. Nože jsou asi kvalitní, protože ty kvanta kamenů a 2x zapomenutej rošt z grilu, co jsem s tím přejel - a nic, jen možná sedřená barva. Za pár peněz ušetřenýho spousta času, bolesti zad a rukou a tu kvalitu prokypření v porovnání s ručním kultivátorem - ale zas na druhou stranu je pravda, že krtka s tím neulovíš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.6.2010 23:05

Mám přesně ten a taky skoro stejnou zkušenost (včetně zděšení při vypnutí tepelné pojistky). Podle mě ale kultivátor nenahradí rýč, zato jarní rozbíjení hroud je pohoda. Problém mám jen s namotáváním kořenů pýru na hřídel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 223.5 (?), 3.6.2010 23:38

Rýč nenahradí - to je bez diskuze. Na podzim už kultivátorek odpočívá.  Ale čištění hřídele je u el. i ben. kultivátorů určitě stejné. Co je delší než 10 cm tak se prostě namotá. Ale klidně ten ušetřený čas a námahu strávím v dřepu a čištění  - je to pár minut. Je fakt, že jsem si párkrát namotal zapomenutý špagát od tyčkových fazolí cca 2,5m. Ale ani to nezabere víc jak pár minut. Díky Vám kolego, nerad bych si připadal jako propagátor značky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 4.6.2010 7:19
Na nezrytý záhon bych měl strach že ho "utrápím", to by musela být písčitá půda. Jinak zpracování po předchozím rytí nemá chybu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.5 (?), 4.6.2010 19:43

No myslím, že od toho by měla být tepelná pojistka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 14.11.2010 16:15

Tak je otázkou, zda třeba nepořídit malý benzínový rotační kypřič, i se značkovým motorem BS se dá pořídit do 8000 Kč. Ale volba je samozřejmě na konkrétním uživateli a podmíkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika