Drtič větví - rada pro zakoupení nového



host - 176.186 (?)
13.1.2007 22:11
já mám koupený drtič v baumaxu a paráda.štepky potom sypu mezi jahody a na cestičky atd.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 166.20 (?), 30.12.2006 23:21
Pálení roští zakazují asi přímo obecní úřady, je to ale všude jiné. Mají hlídat i dým z komínů, občas na schůzi někoho peskují. Ale možná i to je dobré, občas slýchám jak někoho soused likviduje nečichatelným vzduchem. Takové lepenky, guma a pet lahve, to je síla. A kdo jiný by to řešil než obec. Pokud pálím roští, nikdy nezapomenu na brambory. S máslem to je pochoutka.        VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.66 (?), 2.1.2007 9:36

Pálení suchého dřeva nezakazuje žádný zákon ( Pokud vím).  Zákaz se připouští pouze na úrovni Obecních úřadů, za podmínky, že zajistí likvidaci jiným způsobem.

H.V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.66 (?), 2.1.2007 10:00

Pro upřesnění zákon 86/2002 Sb §3

5) V otevřených ohništích, zahradních krbech nebo v otevřených grilovacích zařízeních lze spalovat jen dřevo, dřevěné uhlí, suché rostlinné materiály a plynná paliva určená výrobcem, přičemž uvedená paliva nebo materiály nesmějí být kontaminovány chemickými látkami. Orgán obce v přenesené působnosti (dále jen "orgán obce") může nařízením obce stanovit podmínky pro spalování rostlinných materiálů podle § 50 odst. 1 písm. h) nebo jejich spalování zakázat, pokud zajistí jiný způsob pro jejich odstranění podle zvláštního právního předpisu.

H.V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.186 (?), 13.1.2007 22:11
já mám koupený drtič v baumaxu a paráda.štepky potom sypu mezi jahody a na cestičky atd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.129 (?), 3.9.2009 10:26

Měl jsem také drtič s noži, které jsem musel stále brousit. Vždy po naostření, několik minut sekaly dobře, ale pak jsem musel větve do drtiče doslova cpát.  Nakonec mi praskla a následně se rozpadla celá násypka. Koupil jsem tedy nový, na spalovací motor a drtí jak drobné větve tak i silné klacky do průměri 7,5cm. JUenže cena byla 30tisíc, ale jsem s ním spokojený. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.230 (?), 2.12.2009 16:07

Dá se koupit laciný a kvalitní drtič větví i za normálnější cenu (MTD, Brill, Hecht).  Pravděpodobně v tomto případě spíš platilo za benzínový drtič, ktérý má tak cenu od 25000Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 26.4.2013 22:44

značnou nevýhodou nožových drvičov je, že sa vetvi musia tlačit dnu, čo dá zabrat. Su samozrejme i nožové drviče s automatickým vtahovaním vetví, ceny su ale horibilné. 3tiapačky su zase zásadne bubnové, u tíchto je velkou výhodou, že vetvi si štiepkovač tahá sám. Nevýhodou je, že lístie neposekaju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 27.4.2013 6:35

Nezlobte se na mě, ale tady jsou hrozné názory.Začnu třeba u té síly drceného dřeva.Proč bych tam měl cpát sílu 7cm? To ať si tam dávájí cestáři.To že si cestář vyřeže akáty nejen u cesty, ale i 2-3m dál do pole, kde autům vůbec nevadí, tak to není krádež.Já se pak půjdu zeptat cestmistra, jestli si můžu sebrat po nich ty zbytky jo? Za dvě stovky jo?To není úplatek.Pak to pálení, to snad nikomu nevádí, ale vadími člověk který neumí topit v kotli a vyřvává, že má na kotel atest, vadí mi člověk, který neumí spálit větve aniž by při tom nikoho neobtěžoval.

Když má někdo zahradu a je ochoten drobné větve na štěpkovači za dnes již 4000kč rozdrtit a vysypat cestičky tak jako já tak prosím.I já ale vím, že je to prodělkové a na topení to není.Pak jsou lidi ještě zásadovější a jejich čas je drahý.Jednou za rok to u nich vzplane a je to tak suché, že to nikdo ani nepozná.Třeba můj soused.Jsme v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika