Čím rozhádzat medziplodiny



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 13.205 (?)
30.6.2013 21:53

Nemám nejaký osvedčený pomer, miešam len tak, od oka. Podľa veľkosti pozemku, aby mi to vystačilo tam a späť. Starý otec bol gazda, naučil som sa to od neho. Siali sme naširoko napr. ďatelinu, lucernu, miešali so suchým pieskom, a siali z plachetky pomedzi prsty. Aj facéliu som miešal s pieskom. Napr. tráva má väčšie a ľahšie semená, tá sa mi lepšie seje zmiešaná s jemnými pilinami. Podľa mňa pri zelenom hnojení nie je až tak potrebné lámať si hlavu s presným výsevom. Aj keby bol výsev nerovnomerný, facélia sa pomerne rýchlo zapojí. Skôr jej vyhovuje redší výsev, keď je príliš hustá, tak sa vyťahuje.

Peter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 176.141 (?), 29.6.2013 18:25, zobrazeno: 6385x

poradte nejaký spôsob porozhadzovania drobných semien medziplodín ako je napr. facélia/svazenka na vacsiu plochu, okrem sejačky, ručne dodržať približný výsevok je ťažké, posypový vozík alebo ručné rozmetadlo asi tiež nedodrží tých 5-10g na meter štvorcový

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 13.205 (?), 29.6.2013 20:29

Odporúčam zmiešať semeno s pieskom, rozdeliť na niekoľko častí, a siať v pásoch kolmo na seba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.141 (?), 29.6.2013 23:01

miešate aj podla svojho osvedčeného pomeru piesku a napr. facélie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 13.205 (?), 30.6.2013 21:53

Nemám nejaký osvedčený pomer, miešam len tak, od oka. Podľa veľkosti pozemku, aby mi to vystačilo tam a späť. Starý otec bol gazda, naučil som sa to od neho. Siali sme naširoko napr. ďatelinu, lucernu, miešali so suchým pieskom, a siali z plachetky pomedzi prsty. Aj facéliu som miešal s pieskom. Napr. tráva má väčšie a ľahšie semená, tá sa mi lepšie seje zmiešaná s jemnými pilinami. Podľa mňa pri zelenom hnojení nie je až tak potrebné lámať si hlavu s presným výsevom. Aj keby bol výsev nerovnomerný, facélia sa pomerne rýchlo zapojí. Skôr jej vyhovuje redší výsev, keď je príliš hustá, tak sa vyťahuje.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 30.6.2013 10:54

Jak velká je ta plocha?  Sel jsem svazenku na ploše cca 5arů secím strojkem ARS-070 a dodržel jsem výsevek 4gr na metr čtverečný. Je pravda, že jsem se nachodil, ale výsledek byl vynikající. Dnes se tento strojek prodává jako dvoják. Takže chozeního je jen polovina.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.141 (?), 30.6.2013 17:49

je to cca 18 árov, chcel som to povodne porozmetat svazenku na nezaburinený pozemok a potom len prebehnúť bránami, prípadne povalcovať... inak aj ja som pred pár dňami skúšal siať svazenku s tým strojčekom čo spomínate, problém mi robila len suchá pôda s hrudkami, ale chvalabohu po zasiatí sa spustil polhodinový lejak.

Použili ste strednú velkosť jamiek na hriadeli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.141 (?), 30.6.2013 17:50

a vzdialenosť riadkov od seba ste ako riešili? ja som chodil so strojkom vždy vedla zasiateho, po stope toho železného kolieska, cca 10-12 cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika