Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
když jsem kdysi začínal s tím železným kosištěm a zajel jsem trosku do hlíny tak vlivem setrvačné hmoty aj drny létaly hehe :-) už si ani nepamatuju jaká to byla kosa?nejspíš ruská.Když jsme sekávaly 2x ročně břehy kolem řeky cca 2 hektary tak jsme nechali kosy nakut u souseda to byla paráda potom.Brousili jsme carborundun brouskem každých cca 10m posečené délky.Před broušením se kosa postavíla na kosiště utřela se od trávy trávou (snad to je srozumitelné) levou rukou se přidržela za vrch kosy a pravou rukou jsme pohybovali brouskem vpřed a vazad střídavě po směru ostří z obou stran postupně po celé jeho délce.Nebrousit zbytečně dlouho! Chce to trochu cvik a opatrnost.Kutí kosy pokud zvládnete tak to se popisuje těžko musí vám to někdo ukázat.Nedávno jsem si jen tak nakul pro potěšení kosák.to byl materiál pěkně kovaný a hodně tvrdý.Já si kuji i motyku to je potom uplně jiná práce potíž je v tom že motyka musí být kvalitní kovaná.Mám takovou co někdo vyhodil do sběru.Aj ten kosák má stejný původ.podívejte se na sránky kosimesnadno tečka cezet
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika