Vadí zelí teplota kolem 0 stupnu celsia?



host - 91.21 (?)
13.12.2010 17:23

Ten sliz musíte odstranit, povch dolít převařenou osolenou vodou a mělo by to být O.K.Předpokládám že na povrchu je zelí zakryto ze začátku zelnými listy potom plátýnkem, prkénkem či kamenem.Ten sli se nesmí dostat do zelí ke konzumaci.V jaké je teplotě?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3   
host - 128.154 (?), 12.12.2010 18:32, zobrazeno: 33505x

Dobrý den všem, vadí kysanému zelí tahle teplota uskladnění, mám omezené prostory a tak musím improvizovat, hrnec jsem postavil na polystyren a obalil bublinkovým igelitem, nebylo ještě vykvašené, ale po otevření to pěkně voní kysaným, tak asi kvasí, co vy na to Předem všem moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 70.100 (?), 13.12.2010 6:32

Určitě nevadí, ale mělo by být už z větší části vykvašené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.154 (?), 13.12.2010 16:10

Děkuji moc za info, bylo asi částěčně vykvašené, tak snad bude ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.149 (?), 13.12.2010 16:24

My necháváme na chalupě zelí ve sklepě, kde nemrzne, ale teplota v zimě klesne 2-4°C. Zelí musí být dost vykvašené (10-14 dní v teple). My jsme nyní dojedli zbytek zelí naloženého na podzim 2009. Zbytek jsme dali do lahve a lednice, abychom mohli naložit nové. Při nízké teplotě se kvašení prakticky zastaví. Když jsme ho přenesli do tepla zase se rozjelo.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.170 (?), 13.12.2010 16:45

Já mám dotaz jiný. Zelí vykvasilo, asi za 14 dní, podívala jsme se do něj a byl to samej sliz, sopel, táhlo s eto. Voní krásně, barva světlejší. Ale co ten sliz.? Vloni jsme nakládaly své zelí ze zahardy, ale letos jsme sazenice koupily a bylo z toho asi jarní, nenarostlo, mělo světlou barvu a mělo hodně řídký žebra, nebo jak to popsat.Mámča tvrdí, sundat vrstvu, ale já sáhl aspon 10 cm do susu a je to pořád slizký. Ztratí se to?? Vpije?? Manžel to nechce jíst. Zkoušela jsme si udělat pikles, nejdřív sliz byl taky, ale pak se to nějak vytratilo, vsáklo. Ach jo. Díky,  Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.21 (?), 13.12.2010 17:23

Ten sliz musíte odstranit, povch dolít převařenou osolenou vodou a mělo by to být O.K.Předpokládám že na povrchu je zelí zakryto ze začátku zelnými listy potom plátýnkem, prkénkem či kamenem.Ten sli se nesmí dostat do zelí ke konzumaci.V jaké je teplotě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 13.12.2010 17:38
Dobrý večer. Zkažené zelí musíte vybrat až do zdravé vrstvy, lépe s trochou rezervy. Kdysi jsem slyšela, že je dobré vykvašené zelí zakrýt velkým igelitovým sáčkem naplněným vodou. Od té doby to tak dělám. Odebrané zelí urovnám, zakryji plátnem a položím dvojitý mikrotenový s vodou. Dost možná, že je tam to plátno i navíc. Povrch totiž není nikdy oklihlý. Po odebrání zelí doliji slanou vodu, zakryji a prkénko ani kámen už nepoužívám. Jen si sáčky s vodou neprotrhnout na podlahu! MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.170 (?), 14.12.2010 13:04

Zapomněla jsem dodat, pod dřevem byl igelit. Jinak odebrta sliz nemůžu, on není nahoře. Vypadá to normálně, ale jak vytáhnu zelí, tak je samej sopel. Je to uvnitř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 46.21 (?), 14.12.2010 13:21

Podporuji názor pana PP a dala bych to slepicím .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 70.100 (?), 14.12.2010 6:32

Jestli je sliz i dole ve hmotě, asi se kvašení zvrhlo ve slizovité. Pokud je to poživatelné, kyselé můžete to sníst ale asi by mi to taky nechutnalo. Jestli máte slepice, hoďte to slepicím, pochutnají si. Kvašeno asi bylo v teple, nebo nedodržena čistota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika