Zelí - poradíte?



host - 179.106 (?)
26.2.2014 23:10

Nechápu, proč jste ho vyndala ze soudku. Soudek dát do chladnýho sklepa a vydrží. Nevím, o jaký soudek se jedná. Nakládáme do kameninového s vrchním poklopem utěsněným vodou. Klasický zelák.Když jste ho dala do sklenic, musí navrchu stát voda a nesmí se vzduchotěsně uzavřít. Jestli je málo vody, tak osolenou vodu převařit, nechat vystydnout a zalít. Správně by měla mít sklenice korek a takový to "skleněný bublátko", jako když kvasíte víno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 168.27 (?), 25.2.2014 14:00, zobrazeno: 10077x

Naložila jsem zelí v září do soudku a nyní ho dala do sklenic s tím, že ho nechci sterilovat, aby bylo syrové kysané, ale ve sklenicích to začalo šumět, tak jsem je povolila a čekala ale po dvou dnech jakmile se víčko jakoby chytlo, znovu šumí..

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.106 (?), 26.2.2014 23:10

Nechápu, proč jste ho vyndala ze soudku. Soudek dát do chladnýho sklepa a vydrží. Nevím, o jaký soudek se jedná. Nakládáme do kameninového s vrchním poklopem utěsněným vodou. Klasický zelák.Když jste ho dala do sklenic, musí navrchu stát voda a nesmí se vzduchotěsně uzavřít. Jestli je málo vody, tak osolenou vodu převařit, nechat vystydnout a zalít. Správně by měla mít sklenice korek a takový to "skleněný bublátko", jako když kvasíte víno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.217 (?), 27.2.2014 21:16

My máme ještě jeden malý soudek, do kterého přendáme zbytek. V chladnu nám vydrží do července.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.36 (?), 28.2.2014 19:33

Já předloňské zelí dodělal v prosinci tak jsem koupil 10 kg zelí va ještě v prosinci dal znovu do soudku

Tak že pokud budete mít selí v soudku v chladnu a vždy pod vodou tak vám vydrží přes rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika