Čím vyčistit zelák?



host - 6.7 (?)
6.10.2017 15:05

Ja by som pouzil bentonit z kockolitu, samozrejme nepouzity. Smekta by sla pouzit tiez, ale to by vyslo asi draho a zbytocne... ide o podobne latky. Rozrobit z toho taku zakalenu vodu, ako ked si pripravujete smektu,  a naliat do suda. S tym vyumyvat, vydrhnut...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 21.214 (?), 6.10.2017 13:56

Vy nepoužíváte hypermangan, já ano.Manganu se nebojím, protože ho mám v pitné vodě co hrdlo ráčí.Mimochodem se manganistanem draselným upravuje voda, aby byla pitná.Takže opakuji svoji radu: vymýt kartáčkem horkou vodou s jarem, vypláchnout horkou vodou, vypláchnout roztokem hypermanganu, vypláchnout horkou vodou.Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.7 (?), 6.10.2017 15:05

Ja by som pouzil bentonit z kockolitu, samozrejme nepouzity. Smekta by sla pouzit tiez, ale to by vyslo asi draho a zbytocne... ide o podobne latky. Rozrobit z toho taku zakalenu vodu, ako ked si pripravujete smektu,  a naliat do suda. S tym vyumyvat, vydrhnut...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.10.2017 16:28

Manganu se nebojím, protože ho mám v pitné vodě co hrdlo ráčí.Mimochodem se manganistanem draselným upravuje voda, aby byla pitná

Co ráčí hrdlo v pitné vodě nevím. Já tam mangan rozhodně nechci.   Na odstranění manganu z pitné vody se prodávají speciální filtry. Nemá smysl ho pak pojídat ze zeláku.
 Pokud se manganistan používá v úpravnách pitné vody, pak se musí vysrážet na nerozpustnou sloučeninu a odfiltrovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.214 (?), 6.10.2017 18:00

Jak myslíte pane Vysloužile, ale viděl jsem cestopis z Afriky, kde si nabrali vodu z řeky a čistili ji přidáním několika zrníček hypermanganu.Nic nesráželi ani nefiltrovali a vodu po chvíli působení vypili.Ostatně já osobně piju vodu s manganem už 66 let.Přeji příjemný den.Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.10.2017 18:18

Určitě je lepší vypít trochu manganistanu než dostat choleru. Ale to přece neznamená, že budeme konzumovat mangan, když nemusíme. Jestli pijete vodu z řádu, měl by mangan být pod limitem. 
Kamarád kouří už 60 let, ale neznamená to, že je to neškodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.214 (?), 6.10.2017 22:15

Tak nic.Pánovi, jenž zadal původní dotaz doporučuji zkusit mnou popsaný postup a doufat, že mu po vypláchnutí horkou vodou nezůstane v glazuře moc zažraných iontů manganu.smileyPavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.223 (?), 7.10.2017 19:21

Řešíte nesmysly. Zůstatokový obsah síry nebo manganu po vymývání zeláku je nepodstatný proti "přirozenému pozadí". Brukvovité rostliny (tedy i zelí) spolu s cibulí je nejbohatším zseojem příjmu síry v lisdké stravě. Mangan se z pitné vody odstraňuje zejména z důvodů senzorických a také z důvodů vhodnosti pro praní prádla (zejména bílého ze lnu a bavlny). Při úpravě vody manganistanem se využívá toho, že rozpuštěné železo a mangan se oxidují při rozpadu manganistanu na nerozpustnou formu.

Stále platí, že soda (jedlá bicarbona, k namáčení prádla,...) je voba číslo jedna. Následuje hydroxid sodný a ve většině případů je to postačující. Přechod na druhou fázi s vymýváním kyselinou je potřeba tehdy, když je smrádek vázaný na inkrusty zásadou nerozpustné. 

Oxidaci je nejlepší použít jako odvěteání místo agresivního urychlování oxidačními šinidly.  Jenže v sezóně nakládání zelí občas už na 2měsíční větrání zeláku není čas.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika