Mulč z posekané trávy



host - 21.9 (?)
26.6.2019 10:52

Dávám trávu ze sekačky, kam jen to jde, ale po jednodenním oschnutí nebo zavadnutí - na zeleninové zahradě pod rajčata, okurky, brambory, také do malin a pod rybíz. Pod jahody spíše slámu, trávu až po odplození. Průběžně přistýlám. Zbytky samozřejmě do kompostu. Problém jsem s tím nikdy neměla, drží to vlhko. Před prvním mulčiováním na jaře lehce posypu terén protislimáčím prostředkem a nemám pak celoročně se slimáky větší problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 105.132 (?), 25.4.2016 12:30

ja nechqam preschnut v komposte a zmiesam so zeminou s ktorou nahrnam zemiaky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 25.4.2016 12:37

Vrstva mulče skutečně snižuje odpar z půdy, na druhou stranu ale zabraňuje slabším srážkám do půdy proniknout, ty se zachytí jen v mulči. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 25.4.2016 13:43

vjk, tak slabe zrazky, ako zachyti mulc z travy, tak take slabe zrazky nemaju pre rastliny ziaden velky vyznam. Mozno len pre hubove choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.118 (?), 25.4.2016 12:38

Ke kmeni ne, pod plochu koruny. Od kmene tak 5-10cm odstup, jinak si koledujete o nekrózu krčku. Dávám to tak víc let, loni při suchu se to hodně osvědčilo -pokud byla tráva a šla sekat. Pak jsem nastýlala kde co, i ostříhané šťopky z trvalek... Navíc případný plevel prorostlý mulčem jde zlehka vytáhnout.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 25.4.2016 13:01

Ale kořeny sahají několik metrů daleko od kmene, až na koncích jsou nejúčinnější při vstřebávání vody. Proto mi přijde divné, jak v suchém létě vytvořit 5cm vrstvu posekané trávy v průměru třeba 5 a více metrů... Jednak tráva v horkém létě není, a i kdyby vyrostla, na takovou plochu kolem jediného stromu by byla potřeba tráva z pozemku minimálně 1000m2, spíš víc! (mám pozemek 850m a vím, jaká vrstvička zbyde po sekání na kompostu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Fryšták - (13) - 171.226 (?), 25.4.2016 13:24

Tak tady jde hlavně o mladé stromky, které to i nejvíc potřebují, a jde tak o kruh v průměru jeden metr +-. Čím je stromek starší, tak si lépe tu vláhu najde.

Dělám to tak hlavně u rybízu, angreštu a výsledek je super, i když je jíž docela sucho, tak hlína pod trávou je ještě vlhká.

Podle mně se tím nedá nic pokazit, ale zase bych nedělal kdovíjak silné vrstvy, aby to přece jen trochu "dýchalo" a nedělali si tam skrýše různé zvířátka :-). Tak 5 - 10 cm podle konzistence trávy. Mulč ze sekačky tak 5cm, ručně natrhaná tráva 10 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 25.4.2016 13:39

Namulčované plochy se stávaly u nás ložisky pro slimáky a hryzce. Děláme to opět postaru, okopat, vyplet, stromky občas zalít, trávu do kompostu. j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.9 (?), 26.6.2019 10:52

Dávám trávu ze sekačky, kam jen to jde, ale po jednodenním oschnutí nebo zavadnutí - na zeleninové zahradě pod rajčata, okurky, brambory, také do malin a pod rybíz. Pod jahody spíše slámu, trávu až po odplození. Průběžně přistýlám. Zbytky samozřejmě do kompostu. Problém jsem s tím nikdy neměla, drží to vlhko. Před prvním mulčiováním na jaře lehce posypu terén protislimáčím prostředkem a nemám pak celoročně se slimáky větší problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika