Mulč na skalce



host - 220.130 (?)
18.8.2011 0:04

Jakoukoliv plochu - skalku nebo záhon s trvalkami, příp.keři, pás země pro živý plot ap. je nutné nejdřív důkladně zbavit vytrvalých plevelů (pýr, bršlice ap.). Protože nepoužívám herbicidy, dělala jsem to mechanicky - do hloubky cca 40cm, nějaký čas počkala a pak vybrala kousky kořínků, co ještě vyrašily. Potom teprve jsem plochy osázela. Měla jsem docela obavy, bylo tam hodně bršlice, ale je to tři roky a nikde nic. Pokud se objeví nějaký jednoletý plevel, není s vypletím problém. Zdraví Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 153.130 (?), 23.7.2007 15:37, zobrazeno: 24806x
Dobrý den,

plánuji založení skalky a ráda bych se zeptala, zda je možné na kalce použít mulčovací směs.
Pokud ano - nebude problém na jaře s růstem některých cibulovin? (sněženky, bledulky, hyacinty, krokusy, mečíky a pod)  děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.201 (?), 24.7.2007 12:15
Mám ve svahovkách (takové ty „misky“, co se používají na zpevnění svahu) mulč, hlavně okolo zakrslých jehličnanů. Použila jsem obyčejný mulč, ale větší kousky jsem vybrala. Výborně se to osvědčilo proti pleveli. Taky existuje mulč na růže, který je drobnější, ale u nás v okolí ho nikde neměli. S cibulovinami vůbec není potíž, ty „prorazí“ i ca. 8 centimetrovou vrstvu - hyacinty, minikosatce a modřence mám pod rododendrony, protože kvetou nejdřív. Spíš bych asi řešila otázku optiky. Dagmar 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.26 (?), 25.4.2008 14:03

Dobrý den,

mám na zahradě "placatou" skalku a mám ji pokrytou mulčovací kůrou. Vypadá to pěkně a potlačuje to plevely. Takže jděte klidně do toho!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 25.4.2008 14:21

Jistě placatá skalka zasypaná mulčem může vypadat hezky. Nic proti tomu, ale proč tomu říkáte skalka? 

Ve skalce roli mulče plní kameny, mezi kameny rostou skalničky, které by měly pokrýt půdu mezi kameny.

Když na rovině pohodíte pár kamenů, vysadíte tam pár kytek a zasypete to mulčem, může to samozřejmě vypadat hezky, ale není to skalka i když doma si tomu tak můžete říkat a víte o co jde, ale nezasvěceného to může zmást, ten si pod pojmem skalka představí něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 25.4.2008 14:50

 Jo třeba mně - páš já se chystám udělat na zahradě tu samou "skalku" 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.55 (?), 28.5.2008 20:26

Placatá nebo do kopce, kameny nebo mulč-není to jedno?Hlavně že z toho máme radost a dobře nám to roste.Já dělám rádoby "skalku" do velmi mírného svahu.Budu tam mít mulč.kůru, kačírek i kameny a je mi jedno, jak kdo to nazývá, hlavně že z toho budu mít radost nééé?! :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.71 (?), 29.5.2008 15:37

No u nás vyvstal vždy stejný problém - pod kameny se usídlila tráva (myslím pýr) a ten se vyplazoval z pod kamenů a aby neprorůstal do skalniček, tak se musely kameny odvalovat, vyrýpávat atd atd atd...

Takže ted skalka zrušena a místo toho je záhon, kde pod skalničkami je schována usušená pokosená tráva (od sekačky) a není problém.

Jak řešíte trávu pod kameny? nebo se to stalo jen mne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.150 (?), 31.8.2010 14:26

Než zakládám jakýkoliv záhon, nebo dokonce skalku, je bezpodmínečně nutný plochu ODPLEVELIT (chemicky nebo mechanicky). Ušetříte si zklamání ve formě prorůstajícího pýru, nebo jinýho neřádstva!!!

Jaromila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.253 (?), 17.8.2011 21:24
I po odplevelení, pokud není záhon přikrytý mulčovací kůrou nebo tkaninou, plevel se objeví velmi brzy a stále se bude vracet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.130 (?), 18.8.2011 0:04

Jakoukoliv plochu - skalku nebo záhon s trvalkami, příp.keři, pás země pro živý plot ap. je nutné nejdřív důkladně zbavit vytrvalých plevelů (pýr, bršlice ap.). Protože nepoužívám herbicidy, dělala jsem to mechanicky - do hloubky cca 40cm, nějaký čas počkala a pak vybrala kousky kořínků, co ještě vyrašily. Potom teprve jsem plochy osázela. Měla jsem docela obavy, bylo tam hodně bršlice, ale je to tři roky a nikde nic. Pokud se objeví nějaký jednoletý plevel, není s vypletím problém. Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika