Kamínky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 232.98 (?) 
16.6.2009 22:23

Na zahradě (cca 1200m/2) mám oboje v celkem dost velkém množství. A na kačírek (kamínky) nedám dopustit. Vůbec se o ně nestarám.

Je pravda, že zahrada je cca 3 roky, téměř tam nemám listnáče, takže na kamínky nic nepadá.

Kůra se musí pořád dosypávat, kočky v to občas ně co rozhrabou,...

Takže za mě kamínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 17.6.2009 14:56

Kůru mám namulčovanou pouze na kanadských borůvkách a úplně mi ten binec kolem stačí. Rozhrabou ji nejen kočky, ale i ptáci, především kosi. Kačírek máme kolem poloviny obvodových zdí chalupy a kolem bazénu. U bazénu je na betonu, u zdí přímo na zemi ve vrstvě 15-20cm. Mám spoustu listnáčů a jeden záhon květin podél domu od oblázků jen 35 cm. O nečistoty je tedy postaráno. Přesto jsem s oblázky po 6-leté zkušenosti spokojena, údržbu nepotřebují a vypadá to čistě a upraveně. Skutečně pouze několikrát v roce seberu sem tam list nebo vytrhnu ojediněle prorůstající rostlinu svlačce. Ty kamínky jsou tak nějak "samočistící". M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.125 (?), 22.6.2009 12:50

Dobrý den, ráda bych si na zahradu pořídila kamínky místo mulčovací kůry, ale potřebovala bych kamínků nakoupit veliké množství - jsem od Sobotky a nevím, kde je sehnat. Poradí mi někdo? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.204 (?), 22.6.2009 14:06

Zdravím,

já nakupuji ve velkoskladu stavební firmy, určitě v okolí nějakou takovou firmu najdete. Kubík (1,7t)  vyjde na cca 350 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.234 (?), 26.10.2009 17:00

Taky se na to musíte podívat z jiného pohledu a to co je výhodnější pro rostliny. Uvědomte si, že pokud budete mít zamulčováno kamínky, tak ty zejména v létě udržují vysokou teplotu a způsobují tím rychlejší vysychání půdy. Naproti tomu kůra dělá opak, udržuje vlhkost, takže máte zase méně starostí s případným zaléváním. Z pohledu plevele je to podle mě totéž, roste na kamíncích i kůře. Renča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.2 (?), 20.11.2009 14:54

Můj názor je, že je fajn kůra i kamínky, nejlépe nakombinovat obojí v okrasné zahradě. Pod obojí je určitě dobré dát netkanou geotextílii. Jinak rozdíl je určitě v zadržení vlhkosti a akumulaci tepla (to je logické), proto je dobré rozmyslet co do jakého typu mulče dát za rostliny. Kamínky prý až o třetinu zpomalují růst některých rostlin, oproti tomu kdyby byly v kůře. Já mám v kamínkách hlavně traviny, vypadá to tak nějak fajn a přirozeně, hlavně takové ty větší "rákosové" typy. Zelené jehličnany, třeba i zakrslé (borovičky apod.) také vypadají v kačírku velmi pěkně, je tam větší kontrast barev (zelená vs. hnědá kůra není tak kontrastní). Mějte se a už to zazimujte...-) Zdraví Petr 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika