Kamínky



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?)
17.6.2009 14:56

Kůru mám namulčovanou pouze na kanadských borůvkách a úplně mi ten binec kolem stačí. Rozhrabou ji nejen kočky, ale i ptáci, především kosi. Kačírek máme kolem poloviny obvodových zdí chalupy a kolem bazénu. U bazénu je na betonu, u zdí přímo na zemi ve vrstvě 15-20cm. Mám spoustu listnáčů a jeden záhon květin podél domu od oblázků jen 35 cm. O nečistoty je tedy postaráno. Přesto jsem s oblázky po 6-leté zkušenosti spokojena, údržbu nepotřebují a vypadá to čistě a upraveně. Skutečně pouze několikrát v roce seberu sem tam list nebo vytrhnu ojediněle prorůstající rostlinu svlačce. Ty kamínky jsou tak nějak "samočistící". M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 232.98 (?), 16.6.2009 22:23

Na zahradě (cca 1200m/2) mám oboje v celkem dost velkém množství. A na kačírek (kamínky) nedám dopustit. Vůbec se o ně nestarám.

Je pravda, že zahrada je cca 3 roky, téměř tam nemám listnáče, takže na kamínky nic nepadá.

Kůra se musí pořád dosypávat, kočky v to občas ně co rozhrabou,...

Takže za mě kamínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 17.6.2009 14:56

Kůru mám namulčovanou pouze na kanadských borůvkách a úplně mi ten binec kolem stačí. Rozhrabou ji nejen kočky, ale i ptáci, především kosi. Kačírek máme kolem poloviny obvodových zdí chalupy a kolem bazénu. U bazénu je na betonu, u zdí přímo na zemi ve vrstvě 15-20cm. Mám spoustu listnáčů a jeden záhon květin podél domu od oblázků jen 35 cm. O nečistoty je tedy postaráno. Přesto jsem s oblázky po 6-leté zkušenosti spokojena, údržbu nepotřebují a vypadá to čistě a upraveně. Skutečně pouze několikrát v roce seberu sem tam list nebo vytrhnu ojediněle prorůstající rostlinu svlačce. Ty kamínky jsou tak nějak "samočistící". M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.125 (?), 22.6.2009 12:50

Dobrý den, ráda bych si na zahradu pořídila kamínky místo mulčovací kůry, ale potřebovala bych kamínků nakoupit veliké množství - jsem od Sobotky a nevím, kde je sehnat. Poradí mi někdo? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.204 (?), 22.6.2009 14:06

Zdravím,

já nakupuji ve velkoskladu stavební firmy, určitě v okolí nějakou takovou firmu najdete. Kubík (1,7t)  vyjde na cca 350 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.234 (?), 26.10.2009 17:00

Taky se na to musíte podívat z jiného pohledu a to co je výhodnější pro rostliny. Uvědomte si, že pokud budete mít zamulčováno kamínky, tak ty zejména v létě udržují vysokou teplotu a způsobují tím rychlejší vysychání půdy. Naproti tomu kůra dělá opak, udržuje vlhkost, takže máte zase méně starostí s případným zaléváním. Z pohledu plevele je to podle mě totéž, roste na kamíncích i kůře. Renča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.2 (?), 20.11.2009 14:54

Můj názor je, že je fajn kůra i kamínky, nejlépe nakombinovat obojí v okrasné zahradě. Pod obojí je určitě dobré dát netkanou geotextílii. Jinak rozdíl je určitě v zadržení vlhkosti a akumulaci tepla (to je logické), proto je dobré rozmyslet co do jakého typu mulče dát za rostliny. Kamínky prý až o třetinu zpomalují růst některých rostlin, oproti tomu kdyby byly v kůře. Já mám v kamínkách hlavně traviny, vypadá to tak nějak fajn a přirozeně, hlavně takové ty větší "rákosové" typy. Zelené jehličnany, třeba i zakrslé (borovičky apod.) také vypadají v kačírku velmi pěkně, je tam větší kontrast barev (zelená vs. hnědá kůra není tak kontrastní). Mějte se a už to zazimujte...-) Zdraví Petr 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika