Jak zpracovat kompost



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
5.7.2019 15:10

Ještě k tomu dodám: nikdy jsem kompost nepřehazovala. Mám ho asi Tatru a mohla bych se na to... z vysokawink Mám dvě oddělení, v jednom zraje několik let, mezitím se sype do druhého. Posekaná tráva a zbytky z kuchyně, jsou samé mokré věci. Trávu vždycky rozhodit po celém, aby proschla. Na jaře mívám úplně opačný problém: sypou se víceméně jen samé zbytky suchých rostlin nechaných na zimu a tuna posekaných okrasných travin. To jsem ráda, když se sežene něco mokrého...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 38.27 (?), 5.7.2019 12:20, zobrazeno: 2628x

Zdravim. 

Zdědili jsme kompostér po bývalém majiteli - klasický obdélník ze dřeva

Spodní fošnu jsem dal pryč abych využil kompost. Udělali jsme si políčko na rajčata papriky atd. a chtěli jsme přidat kompost. Jak ale vytahuji zespod kompost lopatou, ja to taková víceméně tmavá mazlavina. Jak jsme to nechali uschnout na políčku tak jento zas tvrdé jak beton... Mám prospíváci síto(katrovaci) hlína s tím šla pěkně na jemno, ale kompost jak je mazlavy tak se jen buď přilepi, a jak jebzas tvrdý tak se odráží :).

Tak teď nevím. Jo a kompost se podle mě nikdy neprohazoval, ny tam sypeme trávu ze sekačky a zbytky z kuchyně... 

Mám to začít prohazovat, nebo je na to rozmelneni nejaka finta? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.7.2019 14:40

Existuje finta. Vyhažte obsah dřevěného obdélníku na hromadu vedle něj a nechte do podzimu zrát. Můžete ho přikrýt vrstvičkou zeminy. Do uvolněného prostoru začněte přihazovat nové zbytky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.7.2019 15:10

Ještě k tomu dodám: nikdy jsem kompost nepřehazovala. Mám ho asi Tatru a mohla bych se na to... z vysokawink Mám dvě oddělení, v jednom zraje několik let, mezitím se sype do druhého. Posekaná tráva a zbytky z kuchyně, jsou samé mokré věci. Trávu vždycky rozhodit po celém, aby proschla. Na jaře mívám úplně opačný problém: sypou se víceméně jen samé zbytky suchých rostlin nechaných na zimu a tuna posekaných okrasných travin. To jsem ráda, když se sežene něco mokrého...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.197 (?), 5.7.2019 22:41

Zřejmě špatně založený kompost, který hnije místo toho, aby tlel. Přečtěte si někde tady, jak se správně dělá kompost - tu vaši trávu je také třeba s něčím míchat, aby se tam dostalo trochu zeminy (bakterie) a vzduchu (silnější stonky). Pokud dáváte trávy víc najednou, je třeba ji nejdřív nechat trochu proschnout. Správný kompost vypadá jako pěkná tmavá zemina...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika