Jak začít s mulčovací kůrou



DaveCZ - (2) - 244.119 (?) 
27.4.2010 12:14, zobrazeno: 17665x

Dobrý den, jsem naprostý začátečník a prosím o radu. Chceme si usnadnit trochu práce se sekáním zahrady a na hůře přístupných místech použít mulčovací netkanou textilii a na ní dát mulčovací kůru. Je to v místech, kde jsou keře. Můj dotaz zní: Můžu si ušetřit práci a dát mulčovací textilii přímo na trávu s tím, že tráva časem odumře nebo musím veškerou trávu před pokládkou odstranit? Za Vaše rady předem děkuji. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 83.147 (?), 27.4.2010 13:30

Dobrý den, zrovna dnes jsem také pod keře dávala mulč. kúru. Trávu okolo jsem rýčem odstranila, celé trsy trávy vyházela až zbyla čistá hlína. Text.tkaninu nemám tak jsem rovnou sypala kůrou a kolem dokola všech keříků jsem položila větší kameny co nám zbyla ze skalky. Vypadá to moc pěkně. Krásný den přeje Karolína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.147 (?), 27.4.2010 13:33

Tudíž si tedy myslím, že pokud nemáte text. folii tak je nutné trávu odstranit. Ale s tím co píšete Vy zkušenost nemám. Aje opravdu lepší vše vyplenit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 147.108 (?), 27.4.2010 13:37

Bez herbicidu a textilie to bude vypadat hezky tak půl roku. Pak tráva zvítězí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 27.4.2010 15:06

Když jsem párkrát něco zamulčovával, tak jsem dat textilii přímo na trávu a na to tu kůru. Tráva přes to nepřerostla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 27.4.2010 15:18

Mám velkou zahradu, všechny keře mulčované textilkou a kůrou a nikde se to před tím nelikvidovalo, nanejvíš někde trochu zkopal plevel (nebyly to travnaté plochy, jen silně zaplevelené) Pokud dáte na textilii vrstvu kolem těch 10cm - což se u keřů má, mělo by to takhle stačit a tráva časem bez světla vyhyne. Těsně kolem kmínku (větviček) keřů, ale musíte nechat keř nezasypaný, jinak by mohl zahnívat! Když se přeci jen někudy tráva protlačí, stačí máznout (stříknout)herbicidem. Je to určitě míň pracné, než likvidovat všechnu předem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
DaveCZ - (2) - 244.119 (?), 28.4.2010 12:16

Děkuji všem za radu :-) Ušetřím si hooodně práce :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 23.5.2010 18:29

Každopádně dejte textilii pod kůru jinak je to zbytečná práce. Já jsem položila texitilii zasadila do otvorů, které jsem udělala keříky a trvalky a zasypala kůrou, každoročně kůru doplňuji a opravdu tráva neprorůstá.Už to mám několik let a nikdy tráva nevyrostla.ALE POKUD BYSTE JEN ZASYPALA TRÁVU I ZEMINU BEZ TRÁVY není šance, že by tráva nerostla. Musíte i na zeminu dát tex.folii.

mulčovaný záhon
mulčovaný záhon
ještě jeden obrázek
ještě jeden obrázek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika