Výměna karburátoru za tzv univerzální



host - 84.190 (?)
4.1.2019 7:15

Pan Standa chtěl napsat těm méně zručným, pro které jak jste psal, univerzální karburátor není, že nemusí kupovat origo za 1500, ale že mužou koupit za 439kč v ČR.Bez úprav a další jiné práce.Přesto vaše sdělení hodnotím kladě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 105.120 (?), 3.1.2019 12:12, zobrazeno: 6309x

Se svojí pilou Partner 352 jsem se dostal do situace, kdy už prostě nešla seřídit. Motor sice naskočil, ale otáčky nedržel a ani při nejlepší vůli s tím nešlo nic dělat. Pak jsem zjistil že mám zalomené sedlo seřizovacího šroubu H a tím se stal karburátor Walbro zcela nepoužitelný. Na Aukru jsem našel tzv univerzální karburátor za pouhých 318 vč poštovného. Moc jsem mu nevěřil. Je to samozřejmě Čína. Ale pozor! Nikde žádný návod k zapojení. Rozměry jsou sice stejné, ale vývody a ovládání klapek jsou úplně jiné. Píšu to sem tedy proto, abych ušetřil nervy ostatním. Číňan je tak nějak připraven na nejhorší variantu - tedy pila nemá přívod podtlaku na přírubě, ale samostatnou hadičkou. Proto má v horním víčku na to nachystaný vývod. Ten přírubový je tam taky, ale zaslepen. Protože Partner má podtlak na přírubě, musel jsem v tělese Číňana provrtat malým vrtáčkem připravený otvor. (je tam důlek) Pak je nutné zaslepit ve víčku vývod a nebo jako já - použít staré víčko. (těsnění jsem dal nové z Číňana a na starém víčku jako bonus je nápis Walbro (Číňan je bez nápisu, nebo s nápisem Wanbao) Zbývá upravit ovládání klapek podle typu pily (já mám teď sytič opačně, ale to se dá skousnout) Nenechte se vykolejit tím, že má Číňan pouze jednu trubičku (přívod paliva) Druhá k pumpičce tam není, ale podtlaková pumpa funguje skvěle. Ruční pumpičku tam můžete nechat, jen ta jedna hadička bude čouhat někam pod karburátor. Když s ní zapumpujete, vháníte pouze vzduch do nádrže a tím taky to palivo posunete hadičkou k přívodu. Takže hodně štěstí. Tato oprava je levná, ale pouze pro zručnější mechaniky. (koupit Walbro za 1500 musí ti ostatní)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.63 (?), 3.1.2019 18:45

Zdravím, karburátor do vaší pily lze v ČR pořídit za cenu 439 Kč. V zahraničí za 10 dolarů. Vše je bez úprav a další jiné práce. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.120 (?), 3.1.2019 19:15

Ano. 439 plus poštovné. A těch 10 dolarů ani nebudu komentovat. Mám dvě americká auta a často mi chodí balíky. Z 10 dolarů je pak 50 úplně snadno. Můj příspěvek je určen těm, kteří chtějí montovat toto zboží (za 228 Kč plus pošta) A opravdu marně budou hledat k tomuto výrobku nějaký manuál. Pila mi s tím funguje znamenitě i za ten pakatel. Nechápu, co jste tí vaším příspěvkem chtěl říct? Že jsem křupan, který nemá na karburátor? To je docela možný. Ale já chtěl ušetřit nervy těm, kdo si to třeba budou chtít pořídit taky. (Za těch mizerných 228 to opravdu jede skvěle, takže se toho nikdo nebojte!)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.120 (?), 3.1.2019 19:19

Jinak díky za tip. Ale mě samotnýho zajímalo, co to bude za výrobek, když je uvedeno: Univerzální. A fakt to funguje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.17 (?), 3.1.2019 21:38

Zalomené sedlo u šroubu H zas se někdo hrabal do čeho nemá Pokud se používá stejné palivo a olej dle navodu k pile nevidím duvod nějak extra seřizovat karburátor nastaví se v servise a jede Pokud to někdo neumí a dotahuje jak p... seřizovací šrouby ať se nediví tákovéto zavadě   Karbec se nechá v u nás sehnat do 500 Kč + doprava mám na to zaruku a klid na duši Pilu bez otáčkoměru nebo ex hudebního sluchu není amatér schopen seřídit Buď má bohatou směs a pila stejně nejde nebo nastaví chudou a zadře pilu Těchto amatérů je pak plno v servisech ja nevím ono to nejde a pilka zmršená neodborným zasahem.

Tím ale nechci říci že i mezi amatéry nejsou ex dobří kterří to umí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.190 (?), 4.1.2019 7:15

Pan Standa chtěl napsat těm méně zručným, pro které jak jste psal, univerzální karburátor není, že nemusí kupovat origo za 1500, ale že mužou koupit za 439kč v ČR.Bez úprav a další jiné práce.Přesto vaše sdělení hodnotím kladě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.120 (?), 4.1.2019 20:03

Ale jo. Šlo jen o to, že k tomu prostě nedávají žádný manuál. To je celý. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.120 (?), 4.1.2019 22:24

Ano. Máte pravdu. Přesně tak dopadne vercajk, když ho svěříte zaměstnancům. Když jsem jim dal Makitu, nechali si ji ukrást ze stavby. Partnerku "seřizovali" až dopadla takhle. A mě to prostě bylo líto vyhodit.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.17 (?), 5.1.2019 9:02

Normálně bych jim to strhl z platu celou opravu pila byla určitě seřízená nenechali ji zahřát a hned řezali nešlo tak se hrabali do čeho neměli

Normálně na ně kdo se hrabal v nastavení pily nikdo tak všici poměrnou část na opravu a budete mít klid ztratily ukradli vám tomu kdo pučoval zaplať. Beztoho ji má někdo z nich doma

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.244 (?), 9.1.2019 10:59

Univerzálne karburátory neexistujú. To čo sa vydáva za karburátory univerzálne sú myslené ako univerzálne pre hecht, gude,straus."H395XP"a všetky ostatné stroje vyrobené v "čechách" alebo "nemecku".Nakoľko sa jedná o veľmi podobné stroje -líšiace sa typicky nen farbou.

 Mnohokrát sa dajú upraviť aj na iné stroje.Ale tá robota nestojí za to.Hlavne pokiaľ sa dajú zohnať karburátory priamo určené pre ten ktorý stroj a kvalitatívne sú podobné ako tie uni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika